Asistent trenéra Energie Václav Baďouček byl společně se svými hráči po utkání velice příjemně naladěn. „Přijeli jsme do Plzně pro body, a to se nám nakonec povedlo,“ řekl těsně po utkání kouč Baďouček a pokračoval: „Víc jak dvě třetiny jsme se nemohli prosadit, ale v poslední třetině nám to tam spadlo a dostali jsme se do zápasu.“

Závěr utkání byl velice vyhecovaný. Domácí fanoušci velice těžce nesli, že se energetikům podařilo srovnat skóre a své rozhořčení dávali značně najevo.

Na karlovarskou střídačku začaly létat pet láhve a když karlovarští hráči přišli poděkovat hostujícím fanouškům, tak je čekala sprcha odpadků od domácích fandů.

„Plzeňáci ztratili vedení 2:0 a závěr zápasu neunesli,“ začal hodnotit zápas karlovarský fakýr v brance Lukáš Sáblík a doplnil: „Do nájezdů šli hodně rozklepaní a nám se podařilo ten bonusový bod získat navíc.“ Jako první se na Sáblíka při penaltách rozjel Tomáš Divíšek, ale jeho kličku karlovarský gólman zlikvidoval. „Zkusil udělat blafák. Vybruslil jsem si ho a chytil mu ho lapačkou. Druhý nájezd skončil na tyči a třetí byl úplně stejný jako ten první, ale ten poslední střelec vůbec netrefil branku,“ popsal samostané nájezdy gólman Sáblík zvaný „Sáblo“.

Do třetí třetiny energetici vstupovali s dvoubrankovým mankem. „O přestávce nám trenér v šatně řekl, že když se nám podaří vyrovnat, tak si ten bod navíc odvezeme a to se také stalo,“ pokračoval Sáblík v bilancování zápasu.

Hráči Energie udělali další velký krok k přímému postupu do play off. „Možná, že se blížíme k play off, ale do konce základní části nám zbývá sedm kol. Ještě nás čekají zápasy s týmy, které se také motají okolo šestého místa. Takže to bude ještě hodně těžké, ale pokud budeme hrát takto, tak se nemusíme bát,“ je si vědom vývoje situace karlovarský gólman Sáblík.

Jakub Gróf přišel před sezónou, aby posílil defenzivní řady. Po utkání doslova zářil radostí. „Za dva body jsme moc rádi. Dokázali jsme Plzni vrátit poslední porážku, když nás doma porazili 2:0,“ řekl těsně po utkání Gróf.

Začátek utkání Energii vůbec nevyšel. „Plzeň dobře bruslila, dobře napadala a z toho praměnily dva góly v naší síti. Hra se poté sice srovnala, ale dlouho jsme se nemohli trefit,“ líčil průběh zápasu obránce Gróf.

„Nejdříve jsme zkusili power - play při jednoduché přesilovce. Michal Dvořák tam pak vyhodil puk rukou a ve dvojnásobné přesilovce jsme naštěstí ten gól dali. Byla to naše druhá přesilovka pět na tři, a tu už jsme prostě museli proměnit. I když je pravda, že to tam Málkovi propadlo trochu se štěstím,“ přibližoval Jakub Gróf rozhodující momenty utkání ve kterých sehrál hlavní roli, když z prostoru mezi kruhy vsítil vyrovnávací branku.

Další těžký souboj venku svedou energetici s Vítkovicemi 1. února.