Ve městě horkých pramenů se po druhé v základní části hokejové extraligy představili hřáči týmu Moeller Pardubice. Východočechům se podařilo odvézt dva body, když vyhráli zásluhou Petera Puchera při samostatných nájezdech 5:4.

Po utkání vládla v karlovarské šatně chmurná nálada. „Za jeden bod jsme rádi, ale mohli jsme získat dva. Dvakrát jsme vedli,“ řekl zkleslým hlasem autor první branky Jakub Gróf.

Trenér domácích Zdeněk Venera byl také po utkání zklamaný. „Pardubice bylÿ dnes velice silné a dobře bruslily. Když jsme prohrávali 3:1., tak to s námi vypadalo velice špatně´,“ konstatoval těsně po utkání domácí lodivod Venera a pokračoval: „Bohužel poté co jsme se dostali do vedení, tak hosté vyrovnali a nájezdy jsou už loterie.“

Do prodloužení nastoupili Karlovaráci s dvěma obránci a se stejným počtem útočníků. „Na nájezdy jsme si věřili. Proto jsme hráli ze zajištěné obrany,“ odtajnil cíl jakub Gróf. „Bohužel jsme nedali ani jeden ze čtyř našich nájezdů. Věřili jsme si na ně, dosud se nám dařily. O to víc mě ta porážka mrzí,“ přiznal se kouč Zdeněk Venera.

Naopak hosté se po utkání radovali. „Za dva body jsem velice rád. Když jsme vedli 3:1, tak jsme polevili a to nás stálo vedení. Mužstvo se ale dralo za vyrovnáním a v nájezdech jsme měli více štěstí,“ mnul si ruce, šťastný Ladislav Lubina.

Marek Melenovský si v zápase připsal dva body za jednu branku a asistenci. „Prohrávali jsme už 3:1, ale povedlo se nám zápas otočit, škoda jen, že jsme to neudrželi,“ litoval po zápase střelec Melenovský.

V Českých Budějovicích nebo v Liberci byl Marek Melenovský jedním z neúspěšných exekutorů samostatných nájezdů. Podle jeho slov nevěděl předem, co na brankáře Lašáka vymyslí. „Vyplynulo to z toho, jak v brance stál. Hlídal si prostor mezi nohama a netrefil jsem to tak, jak jsem si představoval, protože mi to sjelo z hole. Ale i to se stává,“ dodal lehce zklamaný forvard druhé útočné formace.