HC Vítkovice 3 s. n.
HC Energie 2

Branky: Hampl a Flieger.
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 –1:0.
Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0.
Oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Trombík.

Dorostenci Energie vstoupili do utkání razantně. Za 35 vteřin po úvodním buly vstřelil gól Andy Hampl. Domácím se vůbec nic nedařilo a dvakrát škoda, že neinkasovali alespoň ještě jednou. Ve dvanácté minutě se Vítkovicím podařilo vyrovnat při přesilové hře. Habala překonal Kolouch. O dvě minuty později měl velkou šanci karlovarský útočník Martin Frk, ale zakončení mu nevyšlo. Vítkovice zahrozily dokonce ve vlastním oslabení, ale Hlinka se Slovákem, přesto že si „dovolili“ několik dorážek, Láďu Habala nepřekonali.

Po přestávce dostala Energie domácí pod velký tlak, jenže branka z toho nebyla. I ve 30. minutě, po střele Adama Fuska, si gólman Petr Mrázek připsal úspěšný zásah. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ se potvrdilo ve 34. minutě. Dorostenci Energie hráli přesilovku. O puk přišli na modré čáře a únik Koloucha znamenal změnu skóre. V závěru třetiny se situace otočila. Ve 39. minutě Habal vychytal Včísláka a po brejku se Jarda Flieger trefil nad vyrážečku Mrázka.

Ve 47. minutě měl blízko ke gólu Adam Fusek, ale minul odkrytou část vítkovické branky. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl v 54. minutě Šaitar, ale přihrávku nečekal a nic s pukem neudělal. V prodloužení se ani jeden tým do žádné šance nedostal. Vloterii samostatných nájezdů zklamal jinak v zápase velmi úspěšný Kolouch. Hlinka se ale trefil a pak už jen další domácí hráč Slovák. Druhý bod zůstal tedy domácím.


HC Sareza 0
HC Energie 5

Branky: Sýkora, Putyera, Chocholáč, Putyera a Baar.
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:3.
Vyloučení: 4:4. bez využití.
Rozhodčí: Malíř.

Sareza je zatím v tabulce poslední, ale kůži lacino prodat nechtěla. Oba brankáři si docela zachytali. Voznica v šesté minutě vypálil, ale Láďa Habal kryl. Dorostenci Energie pak přešli do protiútoku, Kverka přihrál zcela volnému Tomáši Sýkorovi a ten překonal Kubáně.

Do druhé části vstoupila Energie skvěle. V čase 20:46 překonal Kubáně Jan Putyera. Karlovarští dorostenci pak mohli přidat i další branky. Kubáň postupně vychytal Frka i Vachovce. Ve 27. minutě trefil Flieger jen levou tyč brány „Ostravaků“. Nenudil se ani Láďa Habal. Vleže dokázal lapit puk, který už domácí viděli v brance. Kubáň vyrazil i střelu Putyery, puk sice nakonec skončil v bráně, ale rozhodčí pískl hru vysokou holí.

Ve třetí třetině chtěla „Sarka“ s výsledkem ještě něco udělat. Do největší šance se dostal Šimkovič, ale nedal. Ve 48. minutě náhle vyjel z rohu kluziště Martin Chocholáč a trefil se přesně nad Kubáňovo rameno. Zanedlouho po tomto gólu našel Jarda Flieger přesnou přihrávkou Honzu Putyeru a ten se nemýlil. Kubáně gól tak rozčílil, že se nechal vystřídat.

V 55. minutě dostal gól i náhradní brankář Sarezy. Jaromír Kverka přihrál a Lukáš Baar mohl poslat puk do prázdné klece.