Po dramatické bitvě s Mountfieldem zajížděla Energie do Pardubic a podruhé vyšla střelecky a bodově naprázdno.

Hráči z lázeňského města vstoupili do zápasu plni síly a odhodlání. Vytvořili si i první vážnou šanci v zápase. Po třiatřiceti vteřinách se rozjetý Václav Skuhravý dostal až před gólmana Lašáka, ale svůj souboj s brankářem prohrál. Tato šance z úvodu jako by předznamenala vývoj celého zápasu.

Karlovarští se snažili, ale branky stříleli domácí. Jako první se prosadil Michal Tvrdík. V 11. minutě se dostal, spolu s Peterem Pucherem, do přečíslení a tvrdou ranou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.

Za necelé dvě minuty mohl srovnat Petr Kumstát, ale počínal si stejně jako v první minutě jeho kolega z útoku Skuhravý. Tváří v tvář nevyzrál na domácího fakíra v brance.

Ve druhé části se dokázali jednou prosadit „Perníkáři“. Před brankou Lukáše Mensatora se přetahovali čtyři hráči o puk, ale k němu se nakonec dostal nekrytý Peter Pucher a bekhendovým blafákem nedal karlovarskému gólmanovi šanci.

Ve třetí třetině byli domácí během osmi minut třikrát vyloučeni, ale ani jeden z Energetiků se prosadit nedokázal.

Ján Lašák doslova čaroval. Nevyzráli ne něj ani Procházka s Pechem, nebo dělovou ránou od modré čáry Michal Dobroň. Karlovy Vary od 12. minuty vsadily všechny síly na ofenzívu. Několikrát se nastěhovaly před Lašáka, ale překonat ho se jim nepodařilo. Domácí hrozili z protiútoků, ale především si dobře hlídali vlastní obrané pásmo.

V závěru odvolal trenér Venera brankáře Mensatora, ale ani v šesti se jeho svěřenci mezi tyče netrefili.

HC Moeller Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 2:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0
Rozhodčí: Homola – Hejduk, Křivský.
HC Moeller Pardubice: Lašák (Hylák) – Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář – Sýkora, Rolinek, Pivko – Tvrdík, Pucher, Somík – Ondřej, Hlinka, Koukal – Bláha, Zohorna, Starý.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) – Dobroň, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Prošek, Němec, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Procházka, Pech, Hluchý – Bahenský, Padělek, Kuběna.