HC Opava 3
HC Energie 2


Branky: Děj a Přindiš.
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:1.
Vyloučení: 6:6.
Bez využití.
Rozhodčí: Turčan.

Karlovaráci vstoupili do utkání raketově. Hned po vhazování se dostal k puku Budinský, který našel střelce Rastislava Děje a ten v osmé vteřině otevřel účet zápasu.

Na sklonku patnácté minuty bylo vyrovnáno. Po kombinaci celé útočné řady se před prázdnou brankou ocitl Heřmana v pohodě vyrovnal.

Do druhé části hry vstoupili hosté velikým tlakem, ale Budinský ani Zmeškal opavského brankáře Trenčana nepřekonali. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině. V třiapadesáté minutě se po střele Grofka odrazil puk k Chalupkovi a ten dostal domácí do vedení. Čtyři minuty na to přidal další branku Michal Mlýnek. Karlovaráci už jen snížili Přindišem na konečných 2:3.


HC Olomouc 1
HC Energie 2


Branky: Mareček a Dej.
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:2.
Vyloučení: 7:7.
Trestné nájezdy: 1:0.
Bez využití.
Rozhodčí: Dobeš.

Energie na ZS v hlavním městě Hanáků rozhodně chtěla bodovat, což se jí nakonec podařilo. Přes značnou převahu se karlovarským juniorům podařilo nakonec vstřelit opět jen dva góly, ale tentokrát to k vítězství stačilo.

Olomoučané se ujali na konci 1. třetiny vedení, trefil se mladý Sršeň. Prostřední část hry změnu skóre nepřinesla a karlovarští hráči se poprvé prosadili až ve 49. minutě zápasu, kdy Kuba Mareček využil přihrávku od Tomáše Schmidta. Energie se pak dál snažila ztéci zabetonované pásmo domácích a v 56. minutě musel rozhodčí Dobeš odpískat ve prospěch Energie trestný nájezd. Rostislav Dej zachoval chladnou hlavu a umístil puk za Turkova záda. Tato rána domácí „kohouty“ definitivně skolila a jejich závěrečné ataky, umocněné ještě přesilovkou, obrana Energie v čele s Michalem Pancem v bráně ustála.