O výhře Energie nad Znojmem ve dvanáctém kole extraligy ledního hokeje rozhodl vytáhlý Petr Kumstát dvěma brankami.

Zdá se, že se útočník první formace dostal opět do střelecké pohody, v které byl v loňském roce. „Doufám, že se mi konečně začne dařit a tu střeleckou smůlu jsem konečně protrhl. Proti Znojmu se mi vedlo, ale hlavní je, že se nám daří střelecky všem. Vyhráváme a zásluhu na tom mají všichni hráči,“ řekl těsně po utkání Petr Kumstát a dodal: „Proti Orlům jsme se těžko prosazovali. Soupeř hrál dobře do obrany. V pěti hráčích stáli na modré a my jsme se k brance Jiřího Trvaje velice špatně dostávali.“

První zásah mezi tyče a bod do kanadského bodování si Petr připsal v sedmé minutě. Jan Košťál tvrdě vypálil z kruhu a střelec branky stál na pravém místě v pravou dobu. Puk vyražený gólmanem Trvajem zastrčil do klece mezi nohama hostujícího brankáře. „Povedlo se mi prosadit se na brankovišti. Jeden obránce si mě hlídal, ale hokejku mi nedržel,“ popisuje situaci útočník první karlovarské formace Kumstát.

Rozhodnout mohl dříve než v prodloužení. Ve třetí třetině se dostal do brejku a tváří v tvář Jiřímu Trvajovi neuspěl. „Pravděpodobně Jirka tu střelu čekal. Pokaždé si říkám, že když jedu, tak něco naznačím. Jenže pak to neudělám a vyčítám si to. Samozřejmě, že mě to potom mrzí. Mohlo to být za víc bodů, ale to je kdyby,“ dodal útočník.

Ve třináctém kole se Energie představí ve šlágru na ledě jihočeského Mountfieldu.