Ve včerejší předehrávce hokejové extreligy pokračovalo trápení Energie. Po třech prohrách si ze Sazka arény odvezla šestibrankový příděl. Fanoušek, který začal sledovat včerejší zápas na konci druhé minuty, se musel hodně divit, protože na ukazateli skóre svítil stav utkání 1:1.

Po 39 vteřinách otevřel střelecký účet zápasu pohotovou dorážkou Václav Skuhravý, ale po necelé minutě dokázal se štěstím srovnat Jakub Klepiš. Jeho přihrávka před branku se odrazila od brusle Davida Zuckera za záda bezmocného Mensatora.

První třetina patřila karlovarskému kapitánovi. Na začátku deváté minuty se dostal do brejku a střelou mezi nohy nedal Furchovi šanci. „Při obou brankách jsem měl štěstí. První se mi povedlo dorazit a při druhé jsem to měl na dlouhou hůl, ale střela prošla brankáři mezi nohama,“ popisoval branky o první přestávce kapitán Skuhravý.

Druhá část patřila Slavii. Nejprve zásluhou Romana Červenky sešívaní v přesilové hře vyrovnali a ve 33. minutě, také v přesilové hře, Micka poslal Slavii do vedení. Do konce třetiny vstřelili domácí ještě dvě branky. V přesilovce pět na tři se trefil Beránek a v pokračující výhodě přidal pátou branku Igor Rataj.

Ve třetí třetině dostaly Karlovy Vary šanci zápas zdramatizovat, ale přesilovku pět na tři nevyužili. Po této početní výhodě začali hosté působit odevzdaně a na ledě začala plně vládnout Slavia.

Své dominantní postavení potvrdila v 56. minutě. V oslabení ujeli Hruška s Josefem Beránkem. Prvně jmenovaný nalákal obránce a zadovkou přesně našel volného střelce Beránka, který uzavřel brankový účet zápasu.