Fronty před pokladnami, zaplněná ČEZ Aréna, napětí v hledišti i ostré výpady z kotle domácích fandů vůči táboru hostů. V Plzni se včera hrálo druhé derby hokejového západu sezony. Triumfovali v něm borci domácího Lasselsbergeru. Po šesti porážkách v řadě ve vzájemných duelech konečně přemohli soky z karlovarské Energie.

K výhře 6:3 nakročili Plzeňští už impozantním vstupem do zápasu. V páté minutě vedli 2:0. „Lepší třetinu jsme v této sezoně asi nehráli,“ říkal Michal Důras. Plzeňský kanonýr otvíral v přesilovce po parádě s Vampolou skóre.

Druhý gól přidal záhy Tomáš Divíšek. „Po páteční prohře ve Znojmě vládla v týmu blbá nálada. Trochu jsme se i porafali, ale emoce zchladly a s Vary jsme začali skvěle,“ chválil spoluhráče kapitán. „Doma se vždycky zmáčkneme víc. Když je skoro plný dům a slyšíte, jak lidi křičí, nejde hrát na půl plynu.“

Na Lukáše Sáblíka v karlovarské brance se dál valila domácí lavina, ale se štěstím odolával. Dvakrát zastavila puk tyčka a Šindel v obrovské šanci minul horní růžek varské svatyně.

Hosté trochu nabrali dech, ale v úvodu prostředního dějství je srazila pokračující branková smršť Lasselsbergeru. V 27. minutě to bylo už 5:0 pro domácí, když po čtvrtém zásahu nejistého Sáblíka střídal Lukáš Mensátor.

Jenže zdaleka nebylo rozhodnuto. Plzeň v euforii zapomínala hrát, dotírající hosty zastavovala jen za cenu faulů a ti se ještě přihlásili o slovo. Snížili až na 3:5. „To na střídačce létala hodně ostrá slova,“ říkal Divíšek. „Začali jsme hrát lehkovážně, byli jsme vylučováni a soupeř toho využil,“ přiznával plzeňský asistent František Černý. „Naši hráči šli ale dál za vítězstvím s větší vůlí než hosté,“ tvrdil. Výhru za tři body zpečetil v závěru z trestného střílení Tomáš Vlasák.

„Plzeň vyhrála zaslouženě. My jsme doplatili na příliš špatný start. Stav 0:5 se jen málokdy otáčí,“ říkal Václav Baďouček, asistent trenéra Energie. „Rusáci čumí, jak to Plzeň umí,“ vyprovázely hosty domů posměšky slavících fandů.

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 6:3

Branky a nahrávky: 4. Důras (Vampola), 5. Divíšek (Čakajík), 22. Adamský (Vlasák), 25. Dobrovolný (Vlasák), 27. Fabuš (Kracík), 59. Vlasák z trestného střílení - 32. Hluchý, 34. Skuhravý (Košťál), 44. Němec (Melenovský)

Rozhodčí: Bolina - Bejček, Kabourek
Vyloučení: 9:5