Úřadujícího mistra hokejové extraligy Spartu Praha hostila karlovarská Energie. V předešlých dvou vzájemných duelech došlo vždy na samostatné nájezdy. Ani tentokrát se historie neměnila.

V závěrečné třetině odskočili Pražané týmu z lázní o dvě branky, a v úspěch domácího týmu věřil jen nejotrlejší fanoušek. Ke zteči však zavelel v 54. minutě karlovarský útočník Vítězslav Bílek, který využil milimetrovou příhru Lukáše Pecha.

Hned nato měla Energie výhodu přesilové hry, kterou proměnil ve vyrovnávací branku ranou od modré Jakub Grof. V prodloužení branka nepadla, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

Jediný nájezd poté proměnil Jan Košťál, který zajistil Energii i druhý bod. „Ve třech zápasech se Spartou byly třikrát nájezdy, což svědčí o tom, že obě mužstva jsou vyrovnaná. Za stavu 2:4 to však s námi vypadalo dost nepříjemně. Strašně si cením těchto dvou bodů a toho, že to hráči nezabalili,“ hodnotil vystoupení svého týmu trenér Energie Zdeněk Venera a pokračoval: „Chtěl bych vyzdvihnout i výkony juniorů, kteří přišli a týmu pomohli.“ O něco hůře bilancoval utkání trenér Sparty František Výborný: „Utkání bylo vyrovnané a pro nás se vyvíjelo velice příznivě. Závěr jsme ale nezvládli. A když hrajete v prodloužení čtyři na tři a nedáte gól, urazíte hokejového boha. V nájezdech už pak rozhodlo štěstí.“

Dnes zamíří lázeňský tým ve 37. kole extraligy na led nevyzpytatelného Kladna. A že nebudou mít energetici snadnou roli, není žádných pochyb. Kladno vstoupilo do nového roku překvapivým vítězstvím na ledě Litvínova, a tím potvrdilo své poslední skvělé výsledky, navíc Chemopetrolu přeťali čtyřzápasovou šnůru neporazitelnosti. Tým, který táhnou extraligovou tabulkou do horních pater exreprezentanti Pavel Patera a Martin Procházka, nabírá na svém ztraceném lesku a svou stoupající formu bude chtít potvrdit i v duelu s Energií. Utkání začíná dnes od 17.30 hodin na městském zimním stadionu v Rybářích.