Dvěma slepenými brankami ve druhé třetině rozhodli hokejisté Zlína o tom, že ve 46. kole extraligy získají tři body na ledě Energie Karlovy Vary. Nakonec se radovali z vítězství 5:2.

Ale od začátku.

Do první vážné šance zápasu se dostal v 15. minutě vytáhlý forvard Petr Kumstát, ale jeho pokus skončil na tyči Bieglovy branky. Do konce prvního dějství chyběla necelá minuta, když při signalizovaném vyloučení prostřelil Sáblíka po zemi Jaroslav Balaštík. Vyrovnat se podařilo energetikům ve 29. minutě. Sváteční střelec František Skladaný se na trápení svých spoluhráčů nemohl dívat a z otočky prostřelil gólmana hostí Biegla, který jinak chytal celé utkání znamenitě.

Zápas se lámal ve 35. minutě. Během 21 vteřin se po krásných kombinacích prosadili Michal Pšurný a po něm Ivan Rachůnek. Tímto momentem jako by hráči Energie odešli z ledu. Hosté zodpovědnou hrou vycházející z obrany už domácí k ničemu nepustili.

Ve 38. minutě mohl dát kontaktní gól Jakub Gróf, ale po jeho slalomu zazvonila pouze tyčka.

Ve třetí třetině padly tři branky. Kontaktní gól vsítil v přesilové hře Václav Skuhravý a Energie vsadila všechny síli do útoku. Jenže po necelé minutě se prosadil po druhé Pšurný a definitivně rozhodl o vítězství hostů.

Energie se pokusila ve hře bez brankáře o zvrat, ale zakázaným uvolněním se hra přestěhovala do pásma domácích. Po vhazování zpečetil výhru hostí Kubiš.