Hokejisté karlovarské Energie vstoupili do závěrečné fáze základní části extraligy včerejším utkáním na ledě pražské Sparty.

Po dvou třetinách se sice už zdálo, že na západ Čech poputují všechny tři body, ale nakonec hosté získali 'jen ' dva za výhru 4:3 v prodloužení. V utkání dvou týmů usilujicích o čtvrtou příčku první dvě třetiny moc šancí nenabídly. I tak ale na tom byla po čtyřiceti minutách o poznání lépe Energie.

Ve 12. minutě poslal hosty do vedení Mudroch. Svojí ranou od červené čáry zaskočil domácího brankáře Dubu a otevřel skóre.

Další dvě branky padly ve druhé třetině. Nejprve ve vlastním oslabení zvýšil ve 25. minutě vedení hostů jejich kapitán Václav Skuhravý, o sedm minut později se po buly dostal puk k Milanu Kraftovi a bylo to už 3:0. Po jeho zásahu Duba opustil domácí branku a vystřídal ho Štefl.

Sparta ale nesložila zbraně a během třetí třetiny dokázala ze svého velkého tlaku vytěžit vyrovnání. Hned v úvodu třetí části hry překonal Mensatora Vondráček. Další dva zásahy dělilo v 55. minutě od sebe jen patnáct vteřin. Nejprve se prosadil Langahmmer a následně vyrovnal Hlinka.

Prodloužení se však hrálo jen necelé tři minuty, v čase 62:09 rozhodl v přesilovce o vítězství hostů Kumstát.