Tak by se dal jednou větou popsat poslední zápas základní části hokejové extraligy Energie Karlovy Vary s Mountfieldem České Budějovice. Rozuzlení přišlo až v 62. minutě, kyž se dokázal prosadit hostující Hudec a pomohl hostům k vítězství 4:3 po prodloužení.

Jak k tomu došlo?

Lépe do zápasu vstoupili hosté. V přesilové hře se ve 3. minutě přesně trefil René Vydarený a předznamenal podle čích not se bude první třetina hrát. V 17. minutě přidal druhou branku zápasu českobudějovický Tomáš Kůrka a s domácími to vypadalo nedobře.

Jenže po přestávce začali více hrát energetici. A vyplatilo se jim to.

V polovině zápasu se dostal do samostatného nájezdu Marek Melenovský. Ten se ještě neprosadil, ale dojíždějící Milan Procházka už ano. Vyrovnat se podařilo v poslední minutě druhé části Janu Košťálovi.

Třetí třetinu začali lépe znovu hosté. Ve 45. minutě šikovně tečoval Frolovu střelu Lukáš Květoň. Hráči Energie ale nesložili zbraně a za dvě minuty vyrovnali. Do samostatného úniku se dostal Petr Kumstát. I když mu puk sklouzl z hole, tak ho dokázal dopravit do branky bezmocného Chábery. Ke slovu tak přišlo prodloužení a v něm se dokázal prosadit tentokrát výborně hrající Hudec.

Energie tak v posledním zápase základní části prohrála 4:3 po prodloužení.