HC Vítkovice Steel 1

Branky: Záhora, Mareček a Topinka.
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.
Rozhodčí: R. Svoboda.

Junioři Energie na ZS v Rybářích začínali svůj zápas v pátek v šestnáct hodin. Zpočátku si žádný tým nevytvořil výraznější převahu. Teprve na konci sedmnácté minuty se prosadil Matěj Záhora. Šikovně využil přihrávku od Tomáše Rohana.

Ve druhé třetině se hrálo velmi svižně. Rychlé kombinace, vyspělá taktika a mnohé moderní prvky, to všechno bylo k vidění v tomto utkání. Ve 25. minutě zápasu se prosadil Jakub Mareček a jeho skákavá střela prošla od betonu brankáře přímo do sítě. O dvě minuty později, ke škodě Energie, však dokázal vítkovický Hartmann snížit.

Ve třetím dějství Vítkovice usilovaly o vyrovnání, ale Energie dobře bránila. V závěru utkání chtěli hosté vyrovnat při hře bez brankáře, a to se jim nevyplatilo. V 59. minutě se přesně trefil Honza Topinka, čímž zhatil všechny plány Vítkovic na případný bodový zisk.

Rozhodčí: Petružálek.

Domácí měli zpočátku mírnou převahu a v 6. minutě mohl otevřít skóre Tomáš Sláma. Jenže ani napodruhé nepřekonal brankáře Gleicha. První vyloučený hráč putoval na trestnou lavici v deváté minutě. Sareza přesilovku sehrála dobře a Martin Hanke se trefil nad ležícího brankáře Pance. Pak měla přesilovku Energie. Zavřela hosty v obranné třetině, ale po střele z hole Petra Přindiše zazvonila jen tyč.

Na začátku druhé části utkání se bránila Energie ve třech. Do šance se však dostal Rastislav Dej, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Vyrovnat se domácím podařilo přesně v polovině utkání. Jakub Mareček našel dlouhou přihrávkou Rasťu a ten propálil Gleicha. Domácí obrana ale musela být i nadále pozorná. Do brejku se dostal Michal Belanec, strážce domácí svatyně ho však vychytal.

Energie dostala výhodu zahrát si dlouhou přesilovku 5 na 3, která se přelila i do třetí třetiny.

Junioři Energie se po přestávce tlačili do branky a nakonec se z gólu radoval Jakub Mareček. Sareza ovšem ještě nemínila složit zbraně. Zanedlouho po obdržené brance měla početní výhodu, Michal Poláček naštěstí pro Vary nastřelil jen levou tyč branky Michaela Pance. Pak se ve 49. minutě trefil David Kellner zblízka k levé tyči. Do vyložené šance ho poslala chytrá nahrávka od Rasti Deje. „Ostravaci“ dál bojovali, ale Energie výborně bránila. Necelou minutu před koncem si trenéři Sarezy vzali oddechový čas. V power – play, v čase 59:31, snížil Jaroslav Kopáč. Drama ale netrvalo dlouho. Časomíra ukazovala 59:46 a Tomáš Sláma trefil prázdnou branku Severomoravanů.