HC Energie Karlovy Vary 4 sn
HC Chemopetrol Litvínov 3

Branky: Mareček, Budínský, Tomáš Rohan a rozhodující nájezd Mareček.
Asistence: Topinka a Zmeškal.
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1, 0:0.
Vyloučení: 10:13.
Využití: 2:2.
Rozhodčí: Svoboda – Brejcha a Černý.

Karlovarští junioři začali dobře a od 4. minuty vedli. Jakub Mareček v přesilovce, po přihrávce od Honzy Topinky, zavěsil do odkryté brány.

Ve druhé třetině Litvínov přidal na maximum. Ve 26. minutě využil přesilovku a vyrovnal. Jenže domácí si to nenechali líbit. Vít Budínský za minutu a sedm vteřin opět strhl vedení na stranu Energie. Litvínovští zase brzy srovnali, tentokrát dokonce ve dvojnásobné přesilovce. David Zima dával puk do prázdné branky.

Na začátku třetí třetiny se „chemici“ ujali vedení. Tím dostali Energii pod tlak, ale po dlouhou dobu se skóre neměnilo. Pak se domácí otřepali a zle dotírali na svěřence trenéra Beránka s cílem vyrovnat.

V 56. minutě se jim to ve dvojnásobné přesilovce podařilo. Tomáš Rohan překonal Míru Brzobohatého. V prodloužení gól nepadl a samostatné nájezdy vyšly lépe Energii.


HC Bílí Tygři Liberec 4
HC Energie Karlovy Vary 0

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.
Vyloučení: 12:7. Vyšší tresty (10 min.) 1:1.
Využití: 1:0.
Rozhodčí: Neťuka – Kajínek a Hejl.

V sobotu brzy ráno odjeli junioři Energie na sever pod Ještěd a v nekompletní sestavě se pokusili vzdorovat silně nažhaveným „Tygrům“. Dařilo se jim až do 13. minuty, kdy se trefil Tomáš Liška. Hubené vedení hájili Tygři až do poloviny zápasu a jejich gólman Blažíček nastřádal řadu zásahů.

Bezděk pak v polovině zápasu zvýšil. Ve 44. minutě inkasovali junioři Energie potřetí, a i když se s výsledkem ještě pokoušeli něco udělat, gólman Blažíček se prostě na švestkách nachytat nenechal. Neinkasoval ani v přesilovkách a body zůstaly na severu.

Pavel Reiser