HC Energie Karlovy Vary 5
HC VCES Hradec Králové 2
Branky: Dej 2, Mistoler, Rohan Tomáš, Sláma.
Nahrávky: Budínský 2, Záhora 2, Tomeček, Rohan Tomáš, Mistoler, Topinka, Mareček.
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1.
Vyloučení: 7:3, vyšší tresty (10 min.): 0:1. Využití: 2:1.
Rozhodčí: Rejthar – Fiala a Havelec.

Karlovarští junioři začali v pátečním utkání svižně a již v sedmé minutě se trefil Rosťa Dej. Hosté se nemohli vymanit a na začátku deváté minuty opět inkasovali. Tomáš Mistoler zužitkoval přihrávku od Matěje Záhory.

Ve druhé třetině pokračovala Energie v náporu. V sedmadvacáté minutě Matěj Záhora našel přesnou přihrávkou Tomáše Rohana a ten se nemýlil. Hradec neměl šanci v utkání něco změnit, ale gólu se také dočkal. Ve 33. minutě snížil Ropický.

Ve 47. minutě v přesilové hře opět zafungovala spolupráce 1. útoku juniorů Energie. Budínský přihrál a Rosťa Dej zvýšil náskok Energie. Za pár vteřin pak přidali karlovarští junioři Hradeckým na cestu ještě jednu branku. K puku se dostal Honza Topinka, přihrál a Tomáš Sláma prostřelil Brože v bráně Hradce.

HC Slovan Ústečtí Lvi 2
HC Energie Karlovy Vary 4
Branky: Topinka 2, Šnajdr, Sláma. Nahrávky: Sláma 2, Budínský, Zmeškal, Chaljavin.
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.
Vyloučení: 2:7, vyšší tresty (5+20): 1:0. Využití: 2:1.
Rozhodčí: Štěpán – Hynčica a Kebrle.

Lvíčata se už po deseti vteřinách dostala k dorážce před Michalem Pancem, ale nic z toho nebylo. V páté minutě se Hadbavný opět dostal před karlovarskou branku, ale jeden z obránců Energie se včas vrátil a nedal ústeckému útočníkovi prostor k zakončení. V 10. minutě se tedy jako první trefili junioři Energie. Martin Šnajdr prostřelil Hiadlovského mezi betony.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen do konce utkání jeden ústecký hráč a Energie si vyzkoušela pětiminutovou přesilovku. V jejím závěru se prosadil Honza Topinka. Na rozdíl tří gólů mohl zvýšit ve 27. minutě Vít Budínský, ale Hiadlovský ho tentokrát vychytal.

Následovala takřka nepřetržitá čtyřminutová přesilovka Lvů, jenže branka padla málem do jejich sítě. Jakub Mareček všem ujel, ale po samostatném nájezdu ztroskotal na brankáři Ústí. V 37. minutě se domácí konečně prosadili. V přesilovce skóroval Brož.

Ve třetí třetině začala Energie pěkně od podlahy. Hra se zrychlila a přelévala se od branky k brance. Ústecký Svitavský chtěl překvapit Pance, ale s jeho střelou si karlovarský brankář hravě poradil. Ve 47. minutě se přesně trefil Tomáš Sláma, po přihrávce od Valerije Chaljavina našel díru mezi betony Hiadlovského. V 50. minutě Ústí snížilo. Domácí využili další přesilovku a akce byla dost podobná té první.

Regner vybojoval puk, poslal ho na modrou Brožovi, jehož střela doputovala za Pancova záda. V 59. minutě sebral Ústeckým lvům definitivně vítr z plachet Honza Topinka a nepřipustil tak nějaké závěrečné drama.

Pavel Reiser