V osmifinále se střetli s Českými Budějovicemi.

HC Mountfield České Budějovice 4
HC Energie Karlovy Vary 1

Branka: Dej.
Nahrávky: Kuběna, Zmeškal.
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Rozhodčí: Svoboda, Pešek a Šátava.
Vyloučení: 9:9, vyšší tresty (10 min.) 0:1. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0.

V úterý odpoledne sehráli v Budvar Aréně karlovarští junioři první zápas play off. Osmifinále nezačali nejlépe, ale nyní je čekají dvě utkání v Rybářích ve čtvrtek a pátek.

První třetina přinesla opatrný hokej, hrálo se o hodně a nikdo nechtěl udělat chybu. Určitý vzruch přineslo první vyloučení. V přesilovce se pokusil karlovarského brankáře Pance překonat Stejskal, ale ani dorážka Polodny neměla šanci na úspěch.

V 16. minutě, chvíli potom co se vrátil do hry další vyloučený karlovarský hráč, se domácí přece jen prosadili. Petr Zíb nejprve nastřelil Pancovu hruď a pak odražený puk zasunul do prázdné branky Energie. Ta měla za chvíli velkou šanci na vyrovnání. Devadesát čtyři vteřin hrála přesilovku pět na tři. Vytvořené šance však jednu za druhou zlikvidoval brankář Tomáš Klestil, který se pěkně rozchytal.

Na začátku druhé části hry, za osmnáct vteřin od úvodní sirény se Energii podařilo vyrovnat. Pavel Kuběna získal na modré puk a přihrál do jízdy Rosťovi Dejovi, který se trefil pod beton ležícího Klestila.

Jenže za dalších osmnáct vteřin vrátil domácím vedení Ondřej Ťoupal, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Budějovice byly znovu na koni a ve 27. minutě vymetl pavučiny v šibenici branky Pance Josef Klement. Michal Panec pak přenechal své místo v bráně Petru Hruškovi. Karlovarští junioři se nechtěli vzdát lacino a ve 32. minutě našel Tomáš Schmidt dlouhou přihrávkou Míru Hudáka. Ten ale puk zcela nezkrotil, takže zakončení akce nebylo ideální. Budějovice potom hrály další přesilovku, ale málem inkasovaly. Nebezpečně střílel Pavel Kuběna.

Něco udělat s výsledkem, to byl cíl karlovarských juniorů, se kterým šli do poslední části zápasu. České Budějovice ale hrály s přehledem a měly i další šance. Ve 45. minutě vyslal na Hrušku jedovatou střelu Soudek, naštěstí těsně přestřelil. Pak mohl snížit Honza Topinka, ale přihrávku Kuběny nevyužil ke kýženému zakončení.

Pohodu domácích završil v 57. minutě Ťoupal. Karlovy Vary hrály přesilovku, mohly zápas ještě zdramatizovat, jenže nakonec inkasovaly. Zourek našel mezi obránci Energie Ondřeje Ťoupala, který sice s obtížemi, ale nakonec přece jen překonal Hrušku.

Ťoupal a brankář Tomáš Klestil určitě patřili mezi nejlepší hráče úterního utkání, diváci v Karlových Varech se mají na co těšit.

Pavel Reiser