Hosté zamířili do lázeňského města s jednozápasovým mankem. Po bojovném výkonu však sérii vyrovnali.

Lépe do utkání vstoupili hosté ze Zlína. Už v polovině čtvrté minuty se Jiří Goiš pokoušel přihrát před branku, ale odrazem od brankáře Hrušky se kotouč dostal do branky. Energetici s odpovědí čekali pět minut. V přesilové hře Budínský přesným pasem našel Rastislava Deje a ten trefil odkrytou branku Zlína.

Dalších regulérních branek se diváci dočkali až ve druhé třetině. V té první se už „sklenáři“ radovali z vedení, ale rozhodčí Turčan rozpažil. Do vedení se podruhé dostali Zlínští. Petr Šenkeřík nahodil puk od modré čáry na branku a ten své putování zakončil až za zády brankáře Hrušky. Dvanáct set fanoušků si zakřičelo gól ve 25. minutě. Znovu v přesilové hře a opět po přesné dorážce Rastislava Deje, kterého našel Matěj Záhora.

Konec druhého dějství byl hodně vypjatý. Obě mužstva si vyzkoušela hrát se dvěma hráči v poli navíc, ale této výhody nedokázala využít. Do konce chybělo 14 vteřin a hosté se zase radovali z gólu, ale ani tentokrát sudí Turčan branku neuznal.

Ve třetí časti branka nepadla, ale bylo na co se koukat. Oba brankáři byli v plné permanenci. Hra se přelévala z jednoho konce kluziště na druhý a šance střídala šanci. Na řadu tak muselo přijít prodloužení. Na to nebudou domácí hráči vzpomínat v dobrém. V 69. minutě namazal zlínský Jurík na modrou Staňkovi, který propálil karlovarského brankáře Hrušku a Karlovy Vary tím pozval v pátek do Zlína k rozhodující bitvě o titul extraligy juniorů.

„Dneska vyhrál šťastnější tým. V prodloužení jsme dostali hodně smolný gól, ale takový je hokej,“ řekl po utkání trenér Kostourek.

Sestavy

Karlovy Vary: Hruška – Schmidt, Přindiš, Jemeljanov, Boguský, Tollinger, Zmeškal, T. Rohan, Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, M. Rohan.
Zlín: Sedláček (Hampl) – Šenkeřík, Matula, Bořuta, Staněk, Chocholáček, Musil, Bokroš, Horák, Finsterle, Matějka, Goiš, Jurík, Vlach, Okénka, Honejsek, Puna, Okál, Křemeček, Čech, Brunec.

Statistiky

K. Vary - Zlín 2:3 pp
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:1
Branky: 9. Dej (Budínský), 25. Dej (Zmeškal, Záhora) – 4. Gioš (Vlach) , 23. Šenkeřík (Bořuta, Matějka) 69. Staňek (Jurík).
Vyloučení: 14:15 10. min Brunec a Okál (oba ZLI). Využití: 2:1.
Rozhodčí: Turčan.
Diváci: 1250.

Jan Čech / Daniel Seifert