Do utkání lépe vstoupili Pražané. Na konci 8. minuty se zapsal do listiny střelců Dominik Pacovský, kterého vybídl ke skórování Patrik Husák.

Druhou branku přidali sparťané až po přestávce. Na ukazateli času svítilo 22:00 a z Pacovského přihrávky vytěžil druhý gól Kafka.

Behem 31 vteřin mladí energetici vyrovnali. Nejprve snížil Matěj Záhora a hned v následné akci po vhazování vyrovnal Vít Budínský. Třetí branku mohli přidat hosté v přesilové hře, ale udeřilo na druhé straně. Sparťan Pavel Mrňa vystihl rozehrávku Energie a v samostatném úniku překonal brankáře Hrušku. Za další dvě a půl minuty to bylo zase o dvě branky. Při hře čtyři na čtyři se dokázal prosadit Petr Morkes.

O přestávce muselo být v karlovarské šatně hodně horko, protože třetí část začali energetici jako vyměnění. Ve 47. minutě vstřelil kontaktní branku po přihrávce Tomáše Rohana juniorský reprezentant a člen širšího kádru prvního mužstva Pavel Kuběna.

Energie začala svého soupeře přehrávat a místy si vytvořila veliký tlak z kterého pramenilo vyrovnání. Jakub Mareček přihrál Honzovi Topinkovi a ten se již nemýlil a uzavřel brankový účet třetí třetiny.

V prodloužení se hrál vyrovnaný hokej. Jenže Karlovarští zapomněli v 65. minutě na Pavla Mrňu, a ten svým druhým gólem rozhodl o vítězství Sparty.

HC Sparta Praha 5pp
HC Energie K. Vary 4

Branky: Mrňa 2, Pacovský, Kafka, Morkes – Záhora, Budínský, Kuběna, Topinka.

Rozhodující zápas se hraje dnes na zimním stadionu v Karlových Varech.