Pod vysokými pecemi na Kladně se představila ve 37. kole hokejové extraligy Energie Karlovy Vary a odvezla si pořádný příděl. Nakonec prohrála 5:2.

První, v sedmé minutě zápasu, otevřel skóre kanonýr od pánaboha Pavel Patera a předznamenal tak, kdo bude hvězdou utkání. Energetici hráli v úvodní části čtyři přesilové hry, ale ty vyzněly naprázdno. Zato druhá kladenská přesilovka ne. Po milimetrovém pasu Jaroslava Kally se z brankové čáry za bezmocného Lukáše Sáblíka trefil znovu Pavel Patera.

Druhá třetina byla daleko vyrovnanější. Hosté z Varů si vytvořili několik šancí, ale opět doplatili na svou žalostnou produktivitu. V polovině 27. minuty se vyloučený Skladaný vrátil na ledovou plochu, ale nestačil udělat ani tři bruslařské kroky a bomba Martina Ševce změnila ukazatel skóre potřetí. To, že body zůstanou na Kladně, zařídil Radek Bělohlav, kterému přihrál Jaroslav Kalla a zaznamenal tak svou třetí asistenci. Energetici se ještě pokusili utkání v druhé části zvrátit a zdramatizovat. Jaroslav Kristek snížil na 4:1, ale do přestávky se karlovarští již neprosadili.

Třetí část začala opatrně z obou stran. Do první vážnější situace se dostal, díky důrazu, kladenský Diviš. Přesprintoval Řezníčka a našel před brankou volného Pateru, který tak zaokrouhlil svůj hatrick.

Vítězslav Bílek a střílející Lukáš Pech dokázali už jen v 55. minutě snížit na konečných 5:2.