Mužstvo HC Mattoni Ostrov si doma poradilo s HC Vřesovou a Cheb 2001 nestačil na Draky z Bíliny.

HC Mattoni Ostrov 6
HC PK Vřesová 4

Utkání nabralo rychlý spád a už ve 26. vteřině duelu otevřel střelecký účet domácí útočník Martin Černý. Na druhý gól nemuseli diváci čekat dlouho. Po necelých dvou minutách srovnal ukazatel skóre Borolič. Domácí jako kdyby po vyrovnávacím gólu usnuli a v 5. minutě lovil puk ze své sítě František Bauer po druhé. V přesilové hře 5 na 3 se šťastnýmstřelcem stal Anderle.

Od té doby se hokej zpomalil a nebyly k vidění žádné šance, až v polovině první třetiny nebezpečně vystřelil na branku Radek Němec. V 11. minutě se dostal po přihrávce Jana Němce do úniku Karel Procházka mladší a výstavním blafákem srovnal na 2:2.

To jako by hráče „Mattonky“ zdravě nakoplo a ve 13. minutě po Kopfsteinově akci přidal další branku Honza Pazdera.

O pár minut později se hráči HC Mattoni přesvědčili o tom, jak platí otřepaná fráze „nedáš, dostaneš“. Po kombinaci jmenovců Černých, Roberta a Martina, druhý jmenovaný svou šanci nevyužil, a z protiútoku domácí potrestal vyrovnávací brankou Dodák. Lukáš Veselý se dostal do další pěkné šance. Nádherně předal puk Hromádkovi, ten „tutovku“ ještě neproměnil, ale Martin Černý už ano. Krásně vymetl horní růžek branky Rostislava Špírka.

Po dlouhé přestávce zaviněné zraněním začal pravidelně nastupovat Martin Černý. „Ta noha mě ještě trochu tahá, ale jinak je to paráda,“ hýřil optimismem po první třetině Martin Černý, autor dvou branek. Druhá třetina nepřinesla žádný gól. Až ve 26. minutě si vytvořila 1. formace domácích tlak, ale závar ve třetině hostí korunoval Robert Černý nastřelenou tyčí.

Ve třetím dějství na sebe upozornil Jaromír Kverka. V 53. minutě po přihrávce Kopfsteina propálil vše, co mu stálo v cestě, a zapsal se tak do análů střetnutí. Minutu a půl před koncem se prosadil Rudolf Mudra. Jiskřičku naděje vykřesal pro hosty čtvrtým gólem Gregor, ale na vyrovnání už bylo příliš pozdě.

V tomto ročníku v ostrovské areně zatím nikdo nevyhrál, a z té se tak stává nedobytná tvrz. Tento ročník zatím příliš nevychází Robertu Černému a René Hromádkovi. Tito hráči, kteří v minulých sezonach patřili k oporám mužstva, zejména Robert Černý, se zatím nijak zvlášť neprojevili. Černý, několikanásobný vítěz koruny krále střelců, se zatím střelecky trápí. Dalšímu hráči, kterému se příliš nevedlo, je brankář Knížek. „Je to nejhorší vstup do sezony, který jsem kdy měl,“ přiznal sebekriticky golman Knížek.

Branky: M. Černý 2, K. Procházka, Pazdera, Kverka, Mudra – T. Borolič, Anderle, Bodák, R. Gregor.
Třetiny: 4:3, 0:0, 2:1.
Rozhodčí: Liška.
Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1.
HC Mattoni: Fr. Bauer – Mudra, Veselý, P. Král, R. Němec, Tašner, Kverka, Sapoušek – M. Černý, Hromádka, R. Černý, Kopfstein, Vrána, Pazdera, Holub, A. Král, Krýsl, J. Němec, K. Procházka jr. Trenér: K. Procházka
HC PK Vřesová: Špírek – Šafář, Szabo, Rozsypal, Novák, Anderle, Dodák, Beran, Šnicer, Gregor, Pazour, T. Borolič, V. Borolič, Pašek, Bréda.


HC Cheb 2001 2
HC Draci Bílina 6

Na západ Čech dorazil o víkendu jeden z favoritů krajského přeboru a aspirantů napostup.V první třetině dominovali na ledě Draci z Bíliny. Domácí si vytvořili pár šancí, ale prosadit se nedokázali. Ve druhé části se hra vyrovnala. Chebští dokázali s hosty držet krok.

Třetí dějství mohli domácí vyhrát. Kromě střelců branek Petra Senaje a Daniela Riedla se mohli prosadit i Tomáš Nový a Martin Kohout, ale ti neměli v koncovce potřebné štěstí. „Hráli jsme dobrý hokej, ale proti nám stálo hokejově vyspělé mužstvo,“ řekl po zápase autor jedné branky Chebu Petr Senaj.

Branky Chebu 2001: Senaj, Riedl.
Třetiny: 0:3, 0:1, 2:2.
Sestava Chebu 2001: Spierl – Kala, Petr, Marek, Michálek – Senaj, Riedl, Strýček – Nový, Kohout, Florián – Horník, Kabát, Drenčko.

Ve třetím zápase kola KP vyhrála rezerva Kadaně v Lounech nad místním Slovanem 4:3 a Farmáři z Trstěnic měli volný los.