Každý zápas, který letos v extralize Energie hrála, znamenal bodový zisk. Také proto jsou karlovarští hokejisté v tabulce na druhém místě o pouhý bod za Českými Budějovicemi. V pátek hostí Energie na domácím ledě v západočeském derby rivala z Plzně, a vyhraje-li, má velkou šanci jít do čela tabulky. Vedoucí České Budějovice totiž hrají na ledě třetího Liberce.

Karlovy Vary hokejem žijí a takový nástup do sezony nepamatují! Hala bývá zaplněná k prasknutí, utkání Energie na cizích hřištích sledují fanoušci on-line na internetu, prostřednictvím teletextu nebo si volají o aktuální stav mobilními telefony.

„V úterý si hosté vyžádali pustit teletext, aby mohli sledovat vývoj zápasu v Liberci,“ komentoval současnou euforii kolem karlovarského hokeje číšník Denního baru nedaleko Dolního nádraží.

Spokojený je kromě fanoušků i generální sponzor karlovarských hokejistů. „Úvod sezony je famózní, zejména překvapivá výhra v Liberci. Mrzí mě jen ztráta ze skoro vyhraného zápasu se Slávií, kdy Energie šest minut před koncem utkání vedla 5 : 3, ale jinak je to super,“ komentoval situaci ředitel Sokolovské uhelné, a. s. František Štěpánek.

Páteční derby s Plzní je očekáváno s nadějí postupu na první příčku tabulky, ale i s obavami z chování hokejových fanoušků obou klubů. Přátelská atmosféra mezi fanoušky K. Varů a Plzně, známá z dřívějších časů, je už minulostí, a proto se dají očekávat ostré střety nejenom na ledě, ale i mezi diváky v hledišti.

„Je jasné, vzhledem k našemu postavení v tabulce i vzhledem k atraktivitě soupeře, že bude vyprodáno. Věřím, že bude vše ve sportovním duchu a že právě naši fanoušci pomohou dotlačit Energii k důležitému vítězství v tomto zápase, řekla nám obchodní manažerka klubu Vítězslava Fenclová.

Zítřejší derby s Plzní začíná od 18 hodin.