Vyčítáte si ty dvě gólové šance hodně?

Co mám na tuhle otázku říct… Jasně že jo, když prohrajeme. Člověk za nerozhodného stavu nedá gól a v posledních šesti minutách pak prohrajeme zápas.

Na Mensatora jste pokaždé zkoušel vymyslet něco jiného…

Rozhoduju se na poslední chvíli. Poprvé jsem zvolil blafák do forhendu, podruhé zase oblouček do protipohybu. Uznávám, že Lukáš byl vynikající. Nezbývá než na něj vymyslet něco jiného.

Pokud by Sparta prohrála i v pondělí, bylo by stav 1:3 na zápasy už asi hodně nepříjemné, že?

Máme to hodně v hlavách, ale musíme si sednout a pořádně to rozebrat. K těm přesilovkám – my chceme něco hrát, ale soupeř nám to kazí. Oni nám ukázali lekci v jednoduchosti, z toho se musíme poučit.

Ukázaly vám Vary návod? Nahazování, tlačení se do branky…

Určitě. My to tak proti Zlínu dělali, jenž teď nám to soupeř moc nedovoluje. Ale jde jen o to založení, dostat se do pozic, v kterých jste zvyklý tvořit. Play off je dlouhé, na druhou stranu – aby už nebylo pozdě.

Myslíte, že vaše přesilovky Vary přečetly?

Ale my taky víme, co hrají! A stejně se jim to dvakrát povedlo. Oni vyhráli buly, během dvou tří vteřin dvakrát vystřelí a tečují puk. Kolikrát je to o štěstí.

Bavíme se o přesilovkách. Byla ta vaše nevyužitá pět proti třem klíčová?

Rozhodně, vytvořili jsme si za ní jedinou šanci. Nevím, možná už nám chybí zase lehkost, hrajeme s vědomím, že prostě musíme… Je na nás zkušených, abychom to změnili. A nějakým gólem pak pomohli celému týmu.

VÍTĚZSLAV ČERMÁK