Vyrovnání z hole Kumstáta naznačovalo, že by se Energie mohla probrat a měla více ze hry.

Paradoxně právě Sparta vsítila třetí a posléze i čtvrtou branku. Energetici se nevzdali a během několika málo minut dokázali využít přesilové hry ve svůj prospěch nejdříve díky trefě Vítězslava Bílka a poté Jakuba Grofa. V nájezdech se přiklonilo štěstí na stranu Západočechů. „Bylo to hodně těžké utkání, protože se nám všechno, co si říkáme, nedaří. Za stavu 2:4 už nám nikdo moc nevěřil, ale naštěstí jsme to srovnali a vyhráli na penalty,“ hodnotí se spokojeností ve výrazu hbitý obránce.

Energetici v utkání nejdříve vedli a už už to vypadalo, že do šaten půjdou s jednobrankovým náskokem. Vše ale bylo jinak. Sparta nejdříve vyrovnala a poté ještě osm vteřin před koncem strhla vedení na svou stranu. Příjemné chvíle to určitě nejsou a vědom si je toho i odchovanec karlovarského hokeje Jakub Grof.

„Dobrý to určitě není. Ještě k tomu to byly nešťastné góly a hlavně ten druhý po odrazu od mantinelu. Řekli jsme si, že to na nás nesmí zanechat stopy a že musíme jít dál, a i když jsme prohrávali 2:4, tak jsme to srovnali.“ Dostat dvě branky rychle po sobě a ještě k tomu těsně před sirénou není asi nic příjemného. Mnohokrát se říká, že gól do šatny není zrovna ideální, ale podle karlovarského obránce není rozdíl zda tým obdrží branku v desáté nebo dvacáté minutě.

„Je jedno, kdy dostaneme gól. My je dostávat nesmíme. Jestli to je před koncem třetiny, tak to na někoho může mít vliv, ale mě je to vcelku jedno,“ objasňuje rozpoložení myšlenek.

Situace na střídačce za nepříznivého stavu nebyla ideální, ale karlovarští hráči se nevzdali a bojovným výkonem dokázali utkání dohnat až do samostatných nájezdů, ve kterých byli nakonec úspěšnější.

„Nám nic jiného nezbývá než bojovat. Poslední dobou se nám nedaří naše hra a snažíme se bojovat. Tou bojovností jsme si dnes zasloužili vyrovnání a jsme za to samozřejmě rádi,“ potvrzuje odhodlání hráč s číslem 71 na zádech. Již ve třetí třetině předešlého zápasu s Ústím se v brance Energie objevil Lukáš Sáblík kvůli zranění dalšího Lukáše, tentokrát Mensatora. Proti Spartě začal od začátku a svůj tým nakonec dotáhnul až ke dvěma bodům.

„Máme dva výborné brankáře. Je smůla, že se Menzi zranil, ale věřím, že bude brzo zpátky. Sáblo je super gólman, který ho parádně zastoupí a je výhoda mít v mužstvu takové brankáře,“ vysvětluje situaci kolem brankářů karlovarského mužstva Jakub Grof.