Na rychlou branku norského hráče Pedersena ještě stačil český výběr reagovat vyrovnávací brankou Šafránka. Poté však dvakrát inkasoval a bylo po utkání. Český tým vedl s kapitánským céčkem na prsou Karlovarák Jiří Berger, ale ani on nedokázal zabránit porážce v poměru 1:3.

„I přes porážku můžeme býti hrdi na to, co jsme na ledové ploše odevzdali. Půl utkání jsme drželi přijatelný stav 1:1, ale poté jsme bohužel nevyužili naše šance a soupeř toho dokázal využít,“ bilancoval vstup do turnaje Jiří Berger a pokračoval: „S klidným svědomím říkám, že jsme byli lepším týmem a bod jsme si určitě zasloužili.

Česká republika – Norsko 1:3
Branky: 9. Šafránek – 8. a 33. Pedersen, 25. Nordstoga.
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0.
Rozhodčí: Wesley.
Vyloučení: 5:6. Bez využití.
Česká republika: Vápenka (Matoušek) – Berger, Kvoch, Šafránek, – Klíma, Fojtík, Kubeš, Kalina, Kovář, Geier, Krupička, Habl.


Ve druhém utkání na mistrovství si poradili čeští reprezentanti s týmem Estonska. I když se v duelu značně trápili, nakonec branky Jiřího Bergera a Zdeňka Klíma zajistily týmu první tři vítězné body.

Česká republika – Estonsko 2:0
Branky: 3. Klíma, 25. Berger.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.
Rozhodčí: Pettersson.
Vyloučení: 4:8. Bez využití.

Česká republika: Vápenka (Matoušek) – Berger, Kvoch, Šafránek, – Klíma, Fojtík, Kubeš, Kalina, Kovář, Geier, Krupička, Habl.

„Byl to nemastný a neslaný výkon. Hodně jsme se v zápase trápili, ale nakonec jsme zvítězili. Teď do toho budeme muset dát vše, jelikož nás čeká další těžký duel,“ myslí si Berger. Včera odehrála družina trenérů Tomáše Zelenky a Františka Kováře třetí zápas, ve kterém je prověřilo nevyzpytatelné mužstvo Polska.