Svěřenci trenéra Tomáše Zelenky budou bojovat za „velkou louží“ o postup do skupiny A. Nejdříve však musí zvládnout skupinu B, ve které se postupně utkají s výběrem Polska, Estonska a Korey. V reprezentačním dresu nebudou chybět ani čtyři čerství mistři z karlovarského klubu SKV Nowaco Sharks - Michal Geier, Tomáš Kvoch, Jiří Berger a Miroslav Hrbek.

Hrát se bude systémem každý s každým a první dva týmy si zajistí postup do skupiny A mezi sledge hokejovou smetánku. „Jedeme tam vyhrát,“ troufá si kapitán reprezentace Jiří Berger a pokračuje: „Chceme naplnit náš sen a tím je postup do skupiny A. Estonsko a Polsko velmi dobře známe, zatímco jedinou neznámou jsou hráči Korey. S těmi jsme se střetli v Turíně a vyhráli jsme 1:0, byli velmi nebezpeční.“

Pokud se českému týmu podaří proplout do skupiny A, mohou si příští rok na dalším mistrovství světa, které se zřejmě odehraje premiérově v Karlových Varech, zajistit postup na paralympiádu.

„Museli bychom skončit do šestého místa a potom bychom si zajistili start na paralympiádě, což je náš cíl. Čeká nás však ještě hodně dlouhá cesta, ale pro postup uděláme vše,“ slibuje za mužstvo s lvíčkem na prsou Jiří Berger.