Svěřenci trenérů Tomáše Zelenky a Františka Kováře tak splnili první úkol.

V závěrečném vystoupení na mistrovství světa v Bostonu si připsali Češi v rozhodujícím utkání s reprezentací Estonska o postup do elitní skupiny důležité vítězství v poměru 2:1.

Tím si zajistili nejen dnešní souboj o zlaté medaile s týmem Jižní Koreje, ale hlavně postup mezi sledge hokejovou smetánku. O branky českého výběru se postarali opět hráči karlovarských Žraloků Jiří Berger a Michal Geier.

„Do utkání jsme nastupovali s mírnou nervozitou, jelikož to byl nejdůležitější zápas v historii českého sledge hokeje,“ ohlédl se kapitán reprezentace a autor první branky Jiří Berger, a pokračoval: „Po celé utkání jsme kontrolovali hru a vytvořili si mírnou převahu, kterou jsme dokázali brankově využít.“

Reprezentační výběr se radoval ze vstřelené branky již ve 2. minutě, když se přesně trefil Jiří Berger. Druhou branku národního týmu pak obstaral v sedmé minutě závěrečné třetiny Michal Geier.

„Dnes navíc můžeme složit reparát ve finále s mužstvem Jižní Koreje, s kterou si to rozdáme o zlaté medaile,“ narážel kapitán reprezentace na těsnou úvodní prohru 1:2 s netradičními účastníky sledge hokejového mistrovství světa.

Finálový boj začíná dnes v 17.30 hodin východoamerického času (ve 23.30 podle času středoevropského).