„Byla to paráda. Odehráli jsme úplně jiné utkání než na Spartě,“ radoval se po vyhraném utkání kapitán karlovarského celku Jiří Berger. „V sobotu jsme si moc věřili, podle toho ta hra také vypadala. Nic nám nesedělo a z hokejek nám vše utíkalo. Navíc bylo málo sil,“ smutně hodnotil první duel v lázních Krupička.

Pověstný chleba se tak začal lámat v nedělním utkání. Žraloci zvládli rozhodující finále tím nejtěsnějším vítězstvím 1:0. „Když hrajete v pěti lidech a nestřídáte, tak je to na ledě znát. Třeba Vary mají hodně široký kádr. Navíc jsme je trochu potrápili a série se lámala až ve třetím zápase. Nakonec jsme ale spokojení. Podařilo se nám postoupit do play off a poté i do finále. Vary si prostě titul zasloužily,“ vysekl poklonu soupeři Zdeněk Krupička.

Karlovarský tým tak oslavil své pětileté výročí vytouženým mistrovským titulem. „Škoda, že jsme nerozhodli v neděli o svém vítězství už v první třetině. Poté jsme se semkli a vydřeli jsme to a je to naše,“ liboval si Berger a pokračoval: „Za to bych chtěl všek klukům, trenérům a realizačnímu týmu moc poděkovat. Nesmím také zapomenout na náš fanklub, který nás mohutně po oba dva finálové dny povzbuzoval.“

Rekapitulace

1. duel – Sparta Praha - SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary 3:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0.
Branky: 2. Z. Krupička (Němec), 7. Zapletal, 45. Z. Krupička (Zapletal) - 4. M. Geier.
Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.
Rozhodčí: Pelant, Wesley.
Diváci: 86.

2. duel – SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Sparta Praha 4:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.
Branky: 10. J. Berger (Hrbek), 26. M. Geier (Hrbek, J. Berger), 41. M. Geier (J. Berger), 43. J. Berger (Kvoch, Hrbek).
Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0.
Rozhodčí: Wesley - Pelant, Nídl.
Diváci: 209.

3. duel – SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Sparta Praha 1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.
Branky: 5. M. Geier (J. Berger).
Vyloučení: 4:3. Bez využití.
Rozhodčí: Pelant - Wesley, Nídl.
Diváci: 200.