„Spartu už jsme v této sezoně porazili třikrát. Jednou na Hamé Cupu, doma na samostatné nájezdy a u ní jsme vyhráli tříbrankovým rozdílem. Tak proč bychom v tom nepokračovali i nadále,“ vypočítával kapitán karlovarského týmu SKV Nowaco Sharks Jiří Berger.

Důvod? Žraloci nenašli tři roky správný recept na pražský tým, a pokaždé tak odjeli z ledové plochy se sklopenou hlavou. Sharks se nedařilo proti sledgehokejovému velikánovi ani ve finále ligy. V roce 2006 podlehli Spartě 0:3 a 0:2 a rok později 0:3 a 0:2.

„V premiérovém finále se Spartou jsme si to pořádně užívali. Pro nás byl úspěch jen postup,“ ohlédl se v historii klubu Berger.

Reparát mohl složit karlovarský klub v uplynulé sezoně v Brně, kde se odehrála finálová série. „V Brně už jsme ve finále se Spartou chtěli prolomit naši neúspěšnou sérii. Vytvořili jsme si převahu, ale nakonec se z vítězství opět radovali hráči z Prahy. Pro nás to bylo velké zklamání,“ vzpomínal kapitán.

Měsíční přestávku si Žraloci vyplnili mezinárodním turnajem ve Švédsku, kde skončili na šesté příčce. „Byla to kvalitní příprava na finálovou sérii. Odehráli jsme velmi dobrá utkání. Teď už trénujeme dvakrát týdně a dolaďujeme herní situace. Až na Tomáše Bergera, který je dlouhodobě nemocný, bychom měli dorazit do Prahy v plné síle,“ vzkazuje soupeři Berger.

Pokud jeho tým ve finálové bitvě uspěje už 15. března, může získat titul v odvetě, která se bude pravděpodobně hrát na zimním stadionu v Ostrově.

„Přejeme si prolomit i finálovou sérii se Spartou, a uzavřít tak sezonu vysněným titulem, kterým bychom navíc oslavili i pětileté výročí našeho klubu. Takže mistrovské oslavy by pak asi nebraly konce. Vše je ale ještě daleko a nečeká nás vůbec žádná lehká cesta,“ je si vědom Jiří Berger.

„Hatrick? Byl by super,“ hlásí Zdeněk Krupička

Už řádku let patří útočník Zdeněk Krupička k nejlepším hráčům sledge hokejového týmu pražské Sparty. Jeho kvality „ochutnali“ na vlastní kůži i hráči karlovarských Žraloků, a to hlavně při finále ligy v roce 2006 a 2007.

„Byly to velmi dobré sezony, které jsme zakončili mistrovským titulem,“ ohlédl se zpátky v čase Zdeněk Krupička.

V této sezoně však vstoupila Sparta do ligy s rozpaky a dlouho to vypadalo, že se nedostane ani do vyřazovacích bojů. Mohutný finiš ji však posunul do semifinále, ve kterém pražský klub překvapivě vyřadil jednoho z favoritů sledge hokejové ligy Hamé Zlín.

„Přišel nový trenér, který nám ukázal nový směr a my ho začali plnit, a přišly i výsledky. Začalo se nám dařit a my pronikli potřetí za sebou do finále,“ oddychl si Krupička.

V tom se do třetice utkají o titul opět s karlovarským týmem SKV Nowaco Sharks. „Pro nás je úspěchem už jen postup do finále, jelikož po špatném vstupu do soutěže nám dával málokdo šance na postup. Bude to hodně těžké, ale pokud bychom vyhráli i napotřetí, zůstal by nám pohár na věky na Spartě. Hatrick? Byl by super,“ vypočítával útočník.

V posledním finále, které se odehrálo v Brně, nasázel právě Krupička karlovarskému týmu dvě branky, které tak pomohly Spartě k obhajobě.

„Trénujeme dvakrát v týdnu a přípravu na finále jsme si zpestřili přátelským duelem s Kolínem. Navíc využíváme jak ledovou plochu na Spartě, tak i v Kolíně. Ve finále nemáme co ztratit, ba naopak můžeme jen překvapit. Proto si hodně přejeme uspět i do třetice, ale pokud se nám to nepodaří, žádnou vědu z toho dělat nebudeme. Důležité je, aby se nikdo nezranil, jelikož nás čeká ještě start za reprezentaci, které bychom rádi pomohli k vysněnému postupu,“ odtajnil Zdeněk Krupička.