V prvním utkání vybojovali Karlovaráci na ledě v Poděbradech první veledůležité vítězství.

„Musíme smeknout před soupeřem, který bojoval na ledě až do poslední minuty,“ vysekl poklonu kolínským Drakům kapitán Žraloků Jiří Berger a pokračoval: „I když opticky utkání vypadalo vyrovnaně, měli jsme ho pod kontrolou, o čemž svědčí i zákroky gólmanů 39:8 v náš prospěch.“

Žraloci vedli nad Draky už dvoubrankovým rozdílem, ale domácí pak zapli plyn na plné obrátky a stav srovnali. Karlovarští sledge hokejisté pak rozhodli o svém vítězství v závěrečné třetině, když soupeře sestřelili třemi góly během pěti minut.

„Kolín hrál velmi dobře a opět jsme se přesvědčili, že play off nemá žádného favorita. Ve třetí třetině jsme pak zúročili naše zkušenosti,“ myslí si Berger. V sobotu potom odehrají možná rozhodující utkání v Ostrově.

„Nechceme nic prodlužovat a pokud to půjde, budeme chtít ukončit sérii už v Ostrově,“ varuje soupeře karlovarský kapitán.

O případném soupeři ve finálovém boji se rozhodne ve druhém semifinálovém utkání úřadujícího mistra Sparty Praha s Hamé Zlín. V tom prvním deklasovali Pražáci Zlín v poměru 5:1. O všech pět branek Sparty se postaral útočník Zdeněk Krupička.

„Teď už si nemůžeme vybírat soupeře,“ skromně dodal Jiří Berger.