V úvodním kole sledge hokejové ligy si připsali vítězství hráči SKV Nowaco Karlovy Vary v utkání s úřadujícím mistrem ligy Spartou Praha až po samostatných nájezdech.

„Vyhráli jsme, ale zápas podle našich představ nevyšel,“ smutně poznamenal karlovarský kapitán Jiří Berger. Byl to on kdo ve čtvrté minutě otevřel po nahrávce Miroslava Hrbka účet utkání.

„Po naší první brance jsme nedokázali využít ještě další šance a soupeř toho využil,“ narážel kapitán na vyrovnávací branku Sparty. „Ve druhé patnáctiminutovce byla hra na ledě rozhašteřená a my se nechali mluvením Pražanů zbytečně rozhodit,“ zlobil se Berger.

Nakonec duel rozhodli ve svůj propěch hráči Sharks až v samostatných nájezdech. „Za nás proměnili nájezdy s přehledem Kvoch a Hrbek. Za hosty se přesně trefil pouze Němec. Remíza tak byla v řádné hrací době asi zasloužená,“ zamyslel se nejproduktivnější hráč uplnynulé sezony.

Od středy do soboty se připravoval v Brně výběr české reprezentace na listopadové mistrovství Evropy. Na reprezentačním srazu tak nechyběli ani čtyři hráči Sharks – Kvoch, Hrbek, Geier, Berger. „Bude to poslední příprava reprezentace před Evropou, která se pořádá v listopadu v Itálii,“ hlásí Berger a hned dodává: „V říjnu ještě reprezentace absolvuje kvalitní turnaj v italském Trentu. Mezitím však budeme myslet na ligu.“