Trenérům českého výběru Tomáši Zelenkovi a Františku Kovářovi se před odjezdem hlásili i tři hráči z týmu SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary Jiří Berger, Tomáš Kvoch a Michal Geier.

„Pořádali jsme dvě soustředění, ve kterých jsme vyzkoušeli více hráčů. Šanci tak dostal i karlovarský obránce Miroslav Hrbek, který se však na posledním kempu zranil a o turnaj přišel,“ vysvětloval neúčast čtvrtého Karlovaráka trenér české reprezentace Tomáš Zelenka.

Na přípravný turnaj tedy zamířil tým poskládaný z hráčů sledge hokejové ligy. „Chtěli jsme dát na přípravném turnaji prostor všem hráčům, a to se nám povedlo. Navíc jsme si chtěli vyzkoušet některé kombinační prvky, takže jsme spokojeni,“ narážel Zelenka na prvenství svého týmu v Itálii a pokračoval: „Teď je před námi vrchol tohoto roku mistrovství Evropy, kde bychom rádi uspěli. Příští rok pak budeme vše směrovat k dubnovému mistrovství světa, které se uskuteční v Bostonu. Tam se budeme moci i kvalifikovat na paralympiádu, a to je náš hlavní cíl.“

Českou reprezentaci dotáhl k celkovému vítězství na mezinárodním turnaji kapitán týmu Jiří Berger. „V průběhu celého turnaje dávali naši trenéři stejný prostor jak všem hráčům, tak i brankářům. V úvodním zápase s Itálií, který zdobilo vysoké nasazení a dobrá kombinační hra, jsme měli celý zápas pod kontrolou a zvítězili dvoubrankovým rozdílem,“ hodnotil první zápas Jiří Berger a dodal: „Ve druhém zápase s Polskem tomu však bylo naopak. I když jsme zvítězili vysokým rozdílem, předvedená hra nebyla dobrá.“

Český výběr teď čeká vrchol sezony, listopadové mistrovství Evropy. „Reprezentační kádr by se měl ještě doplnit o dva hráče, kteří jsou zranění, a pak vyrážíme do italské Pineroly, kde budeme chtít uspět,“ zamyslel se Berger.

Výsledkový servis

Česká republika - Itálie 2:0.
Branky: 10. Klíma, 19. Berger.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.

Česká republika - Polsko 17:0.
Branky: 2., 14., 24. a 43. Geier, 34., 39., 45. a 45. Klíma, 10. a 20. Hábl, 36. a 44. Fojtík, 36. a 40. Kalina, 5. Šafránek, 44. Kvoch, 13. Kovář.
Třetiny: 5:0, 2:0, 10:0.

Itálie - Polsko 18:1.

Konečné pořadí:
1. Česká republika
2. Itálie
3. Polsko