Libor otevřeně přiznal, že se do Finska velice těší. „Jsem velice rád, že mohu odejít. Z Ameriky jsem zviklí na jiný styl hry a tady ho hrát nemůžu,“ vysvětluje jeden z důvodů svého odchodu bek Ustrnul a dodává proč: „První rok, který jsem tu hrál, to bylo dobré. Ale co se změnila pravidla, tak jsem se bál na někoho sáhnout, abych nešel sedět.“

Se změnou pravidel se změnila i psychika hráče. „Nemohl jsem hrát naplno a to mě velice svazovalo. Byl jsem nervózní a nevěděl jsem co si můžu dovolit a co ne,“ přidává Ustrnul.

Další z důvod proč „Drtič“ odchází je i rodiné zázemí. „Ve Finsku se mnou bude i moje manželka s dcerou. Přeci jen se anglicky lépe domluví v Helsinkách nežli tady,“ referuje řízný bek.

Karlovy Vary mají nakročeno do play – off, ale do toho už Libor nezasáhne. „Věřím, že se klukům podaří postoupit,“ dodal.

V úterý řízný obránce odletěl do Finska. Těsně před jeho odletem se redaktorům deníku podařilo Libora naposledy vyzpovídat.

„Drtič“, jak se Liborovi přezdívalo byl, ale zároveň i nebyl v Karlových Varech spokojen. „Je tady bezvadná parta a s klukama to bylo v pohodě. I mimo led jsem měl dost přátel,“ dělil se o své dojmy Ustrnul a pokračoval: „Jen mě trochu mrzí, jak se někteří fanoušci chovají při zápasech. Nechci nikoho kritizovat, ale co někteří předvádějí, nemá nic společného s hokejem.“

Libor nehodil všechny příznivce do jednoho pytle. Někteří fandové se na hokej chodí bavit, nekteří vyřvat. „Někdy jsem si připadal jako na vojně. Na severní tribuně je každý druhý „trenér“ a umí jen sprostě nadávat. Jedna špatná přihrávka nebo neproměněná přesilovka, a je rachot. Nevím jestli je to tím, že někdo sází a my mu tím, že vyhrajeme v prodloužení, zničíme tiket,“ uzavřel zpověď Ustrnul.