Poslední finálový zápas hokejové extraligy přinesl něco neočekávaného. Energie smetla družinu Vladimíra Růžičky rozdílem třídy. Karlovarský brankostroj se zastavil na čísle osm. Tolik gólů vyfasovali slávisti na cestu zpátky do Prahy.

Nejlepším střelcem v play off je Jaroslav Kristek. V posledních dvou zápasech se trefil hned čtyřikrát. „Teď mi to tam sice padá, ale musím říci, že je to práce celého útoku a ne jenom moje,“ chválil své spoluhráče Kristek a vysvětloval, proč se mu tak daří: „Všichni se teď vezeme na vítězné vlně. Daří se nám všem. Jednou se trefí Melen (Marek Melenovský) nebo Prochy (Milan Procházka), pak zase já.“

V celé základní části si centr třetí pětky připsal na své konto šest branek. „V základní části jsem nad tím přemýšlel a dělal jsem si z toho hlavu, ale postupem do čtvrtfinále to ze mě spadlo a začalo se nám dařit. Uvolnil jsem se a teď se cítím v pohodě. Bylo to hodně o psychice,“ poznamenal Kristek.

Po třetím zápase si karlovarský lodivod Zdeněk Venera posteskl. „Bohužel naši nejlepší rozhodčí, jako je pan Minář, sedí doma u televize a vrchol sezony pískají dorostenci,“ láteřil Venera.

Trenér Baďouček se svým kolegou po čtvrtém utkání souhlasil. „Myslím si, že rozhodčí v play off jsou velikým problémem. Otázku jejich nasazování by měla řešit APK.

Když vrchol celé soutěže pískají sudí, kteří jsou v jakémsi „junior programu“, tak to celé finále tak nějak degraduje,“ připojil se Baďouček a pokračoval: „Kdybych to měl přirovnat, tak je to, jako kdyby my jsme se rozhodli, že necháme první pětku sedět a do utkání nastoupili s juniory,“ dodal Baďouček.