Za hlavního strůjce úspěchu je po právu považován trenér Zdeněk Venera. Jenže nad jeho další spoluprací s karlovarským klubem visí otazník.

Před třemi roky podepsal kouč, původem ze Zlína, v lázeňské metropoli smlouvu, a ta letos končí. Venera dosáhl s Energií vynikajícího úspěchu a není divu, že o kouče jeho kvalit je veliký zájem. Jedním z míst, kde by mohl Venera zakotvit, je rodný Zlín. Ve městě bot žije celá jeho rodina a má zde veškeré zázemí. Na druhou stranu v Karlových Varech je Venera považován, s nadsázkou řečeno, za boha. Dosáhl vynikajícího úspěchu a celá hokejová veřejnost si přeje jediné.

„Zdendo, zůstaň a podepiš to znova,“ křičel dav fandů na zimním stadionu, když se energetici vrátili po sedmém zápase finále.

Dnes se definitivně rozhodne, zda zůstane Zdeněk Venera v Karlových Varech nebo se vrátí domů do Zlína. V dopoledních hodinách se kouč sejde s předními představiteli generálního patrnera Energie Sokolovské uhelné. Po této schůzce bude jasno.

V odpoledních hodinách bude svolána tisková konference, kde se novináři a potažmo celá hokejová veřejnost dozví, zda Venera zůstává nebo se vrací domů do Zlína.