Ostrováci získali další titul

Sokolov — V krajském přeboru hokejistů na sebe narazili tradiční rivalové, Vřesová a „Mattonka“.

6.2.2009 1

Tradičně vypjatý duel Vřesová - OstrovFoto: Zdeněk Plachý

Hokejisté ostrovské HC Mattoni získali v předstihu další mistrovský titul. Předehrávka krajského přeboru přivedla ve středeční večer na sokolovský zimní stadion celky Vřesové a ostrovské Mattonky. Oproti minulému utkání v Sokolově se museli hosté obejít bez svých příznivců v hledišti. Ti nenašli o víkendu pochopení pro své chování v Chebu, kde se po rozepři s místními fanoušky uchýlili na střídačku svého týmu.

„V Chebu dostali pár facek, tak se jim do Sokolova asi nechtělo,“ okomentoval s úsměvem situaci asi třicetiletý Karel, příznivec Vřesovských.

Domácím hokejistům chyběl důležitější článek v cestě za výhrou. V sestavě se museli obejít bez Rybára, Eismana, Loskota a Šafáře.

V první třetině si mužstva nedělala příliš hlavu s důsledným bráněním. Výsledkem bylo několik šancí na obou stranách. Z příležitostí bratrů Boroličů, Koněvalíka, Berana a Bodáka na domácí straně, Kopfsteina a Mudry na straně druhé skončily v brankách pouze dva puky, jeden na každé straně. Ve 4. minutě otevřel skóre hostující Robert Černý. Za Vřesovské srovnával Anderle v polovině třetiny.

Ve druhé třetině začaly oba týmy hrát zodpovědněji, ale především se na ledě začalo již tradičně více jiskřit. Výsledkem bylo celkem deset vyloučení. Paradoxně obě mužstva skórovala pouze v oslabení. Nejprve dopravili po ose Krátký, Novák, Večeřa kotouč za Bauerova záda domácí. O pět minut později oplácela po chybě Vřesovských dvojice Král s Kopfsteinem, která si pohrála s domácí obranou i gólmanem – 2:2.

V poslední části hry strhli vítězství na svou stranu hosté při přesilové hře ve 49. minutě opakovanou dorážkou Reného Hromádky – 2:3. Domácí se snažili o vyrovnání, ale protiútok dvojice Orlich, Kolkus znamenal dvougólové vedení Ostrovských. Necelé tři minuty před koncem domácí snížili na rozdíl jediné branky. Anderle našel svou pěknou přihrávkou našlápnutého Tomáše Boroliče a ten trefil přesně mezi betony gólmana Bauera – 3:4.

Na řadu přišel opět dramatický závěr.

Domácí si vzali v čase 18:39 oddechový čas. Při vhazování v útočném pásmu odvolali brankáře. Od vyrovnání je dělil skutečně jen kousek štěstí. Po vhazování byl nejrychleji u kotouče v levém rohu Vít Borolič, před brankou našel svou ostrou přihrávkou Berana, ale jeho teč skončila těsně nad horní tyčkou branky Ostrova. Hostům se nakonec podařilo vyhodit kotouč ze třetiny, nejrychleji u něj byl Pazdera, který ho poslal do opuštěné domácí klece – 3:5.

V závěrečných sekundách vzplály na ledě naplno emoce a celá situace vyvrcholila ještě závěrečnou bitkou, která sice chvíli vypadala, že přeroste v hromadnou, ale nakonec skončila stejně rychle, jako začala.

Branky: Anderle, Večeřa, T. Borolič – Rob. Černý, Král, Re. Hromádka, Kolkus, Pazdera. Vyloučení: 9:9, z toho Pazdera 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Oslabení: 1:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:3. Rozhodčí: Grech. Diváci: 34.

HC Vřesová: Csipka – Galeja, Bodák, Beran, Novák, Pašek, Rozsypal, Malý, V. Borolič, T. Borolič, Krátký, Anderle, Koněvalík, Šnicer, Večeřa, Berka, Szabo. Trenéři: Šafář a Galeja.
HC Mattoni: Bauer – Mudra, Štěpina, P. Král, Orlich, Sapoušek – Krýsl, R. Hromádka R. Černý st. – Vrána, Pazdera, Kopfstein – R. Černý jun., Kolkus, P. Hromádka. Trenér: Karel Procházka.

Ohlasy po krajském derby

Po opět vypjatém derby utkání hodnotil příčiny porážky vřesovský hrající trenér Roman Galeja. „Rozhodlo to, že náš dnešní soupeř trénuje dvakrát třikrát do týdne, je bruslivější, pohyblivější.“

Vřesovský kouč postrádal v utkání několik opor, především Eismana s Rybárem. „Je to někdy složité, dát kompletní sestavu dohromady, hráči mají své pracovní povinnosti,“ dodává Galeja k nekompletní sestavě a pokračuje: „Myslím, že po zásluze vyhráli, i když možná trošku se štěstím. Nám zase naopak spoustu gólů ještě vychytal brankář Pavel Csipka, takže to mohlo dopadnout ještě hůř. My jsme měli také nějaké šance, které jsme ale nevyužili. Zápas mohl tedy dopadnout i obráceně, ale myslím, že soupeř nakonec vyhrál zaslouženě,“ dokončil Galeja.

„Bylo to hezké utkání, hokejové. Byli jsme bruslivější a důraznější. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí podržel brankář Csipka, který ještě chytil dva tři góly,“ doplnil domácího trenéra jeho protějšek Karel Procházka starší.

Ten po šestnácti letech u Mattonky končí. A může být spokojen, středeční vítězství znamená pro jeho tým titul přeborníka kraje.

„I když ještě zbývají odehrát dvě kola, máme náskok sedmi bodů. Je to vydařená tečka. Akorát mě mrzí tady ta závěrečná šarvátka. Myslím, že to bylo zbytečné, ale i to k derby patří. Ti kluci spolu hráli v dorosteneckých a juniorských týmech i v áčku Baníku, hráči se znají a ty emoce tam byly,“ uzavřel trenér Karel Procházka závěrečné hodnocení utkání.

Autor: Zdeněk Plachý

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.