Již jistý vítěz krajského přeboru podlehl výborně hrajícímu týmu Vřesové.

HC Mattoni OKZ Ostrov 2
HC PK Vřesová 4

Úvod střetnutí patřil sice domácím, když se zásluhou Roberta Černého st. ujali vedení, ale to bylo vše, čím se domácí prezentovali. Od 10. minuty začali úřadovat hosté. Během druhých deseti minut první třetiny nasázeli Miroslavu Knížkovi tři branky.

„Míra neměl svůj den. Do utkání nastoupil s teplotou přes 38°C a po první třetině mě prosil, abych ho vystřídal. Bohužel to nešlo, protože František Bauer i Miroslav Presl byli pracovně zaneprázdněni,“ objasnil výkon brankáře kouč Karel Procházka a přidal: „Na to, jak Mirkovi bylo, jsem moc rád, že to v té bráně ustál do konce. Moc mu za to děkuji.“

Na celé první třetině a potažmo na celém utkání se podepsal fakt, že „Mattonka“ už má vítězství v přeboru jisté. „Kromě toho, že Knížek nastoupil v horečkách, tak veliká většina hráčů přistoupila k zápasu nezodpovědně. Ještě patnáct minut před začátkem seděli v šatně a vesele se bavili,“ pokračoval trenér Procházka.

Druhou část vyhráli domácí „jen“ 1:0. Do listiny střelců se zapsal pouze obránce Štěpina. „Vytvořili jsme si několik vyložených šancí, ale Pavel Csipka, který nastoupil v brance Vřesové, se překonával. Podal vynikající výkon a díky němu se nám nepodařilo vyrovnat,“ ve zkratce zhodnotil druhou část ostrovský lodivod.

Ve třetí třetině přidali hosté čtvrtou branku a uzavřeli tak účet zápasu. „Toto utkání bylo úplně jiné než to, co jsme odehráli minulý týden ve středu v Sokolově. Tam jsme my vyhráli zaslouženě, tady to byla Vřesová, kdo si zasloužil plný počet bodů. Nemohu si pomoci, ale jsme mužstvo dvou tváří. Z venku vozíme body a předvádíme tam úplně jinou hru než doma. Doma se nám letos vůbec nedaří,“ dodal Procházka.

Vřesovský hrající trenér Roman Galeja byl po utkání spokojený. „Myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. Výborný výkon podal brankář Csipka a i díky němu jsme si odvezli plný počet bodů,“ ve zkratce zhodnotil utkání kouč Galeja.

Branky: R. Černý st., Štěpina – Večeřa, Štingl, Bodák, Koněvalík. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:1.

Ostrov: Knížek, Mudra, Štěpina, Sapoušek, P. Král – R. Černý, R. Hromádka, Krýsl – Kopfstein, Vrána, Pazdera – Holub, Kolkus, R. Černý jr. Trenér: K. Procházka st.
Vřesová: Pavel Csipka – Galeja, Szabo, Petr Csipka, T. Rozsypal, Krátký, Koněvalík, Bodák, J. Novák, T. Borolič, V. Borolič, Pašek, Večeřa, Štingl. Trenér: Roman Galeja.