Souboj o lídra: pravé drama

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Šlágr s gólovou přestřelkou rozhodly pro Karlovy Vary až samostatné nájezdy.

20.10.2007

Brankář Mountfieldu České Budějovice Roman Turek.Foto: DENÍK/František Panec

Ve včerejším 13. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Karlovými Vary 5:6 po samostatných nájezdech, přesto uhájili pozici vedoucího týmu nejvyšší soutěže. Hosté dokázali bodovat ve všech letošních utkáních.

Zítra hrají Českobudějovičtí v Praze na Slavii.

Duel vedoucích dvou týmů extraligy letos podruhé vyprodal Budvar arénu a ta viděla od úvodních minut parádní hokej.

Do domácí branky se vrátil Turek, nevděčná role třináctého útočníka zůstala Květoňovi. Domácí do zápasu vtrhli jako uragán. Hned po sedmnácti vteřinách mohl otevřít skóre Hudec, po Vakově střele zůstal kotouč snad deset centimetrů před brankovou čárou, zády stojící Kotrla ho však nedokázal dotlačit do branky. Pak přišly velké chvíle hostí.

V šesté minutě ulétl po levém křídle Kumstát a poprvé prostřelil Turka. Hned z protiútoku Veselého přihrávku tečoval Vak do břevna. V desáté minutě to bylo už 0:2, když další rychlý brejk a přečíslení zakončil přes obránce Vydareného do růžku domácí klece Skladaný.

A mohlo být ještě hůř, kdyby Turek nezlikvidoval tutovku Procházky. Jihočeši však potvrdili, že je hned tak něco nezlomí. O minutu později totiž snížil znovu na rozdíl jediného gólu zblízka Hudec. V závěru první třetiny vyvolala první řada Mountfieldu obrovský zmatek před brankou soupeře a jedenáct vteřin před první sirénou vyrovnal dorážkou důrazný Brabenec.

Hned v úvodu druhé první třetině nezužitkoval stoprocentní šanci ani nadvakrát Hübl. Následnou přesilovku už domácí přetavili ve vedoucí gól Šimánkem.

Hosté spoléhali na brejky. Po jednom z nich se řítil sám na domácí branku reprezentant Skuhravý, jenž ztroskotal na Turkovi.

Jihočeši pak přežili 46 vteřin trvající dvojnásobné oslabení a ve čtyřech navíc dokázali přidat čtvrtou trefu: hrubici brankáře Mensatora v rozehrávce dokázal potrestat tvrdou střelou Hřebejk.

V úvodu závěrečného dějství domácí propadli. Několikrát je sice podržel brankář Turek, ale proti třetímu gólu Hluchého v přesilovce ve 46. min. zasáhnout nemohl. O minutu později se prodral do domácí třetiny vysoký Kumstát a ač faulován, dokázal vyrovnat.

Ve 48. min. si vybral první slabší chvilku v sezoně brankář Turek, jemuž vypadlo z lapačky lehké nahození Melenovského, a ke zděšení zaplněné haly skončilo v jeho brance. Deset minut před koncem ale bylo znovu vyrovnáno, když v Mensátorově síťce skončila střela Tomana od modré.

Prodloužení přes domácí šance branku nepřineslo a tam musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za hosty je proměnili hned tři hráči – Řezníček, Bílek i Košťál, v domácím dresu se trefil pouze střelec Viktor Hübl.

20.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 30 000 Kč Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) VEDOUCÍ STRAVOVACÍHO ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ STRAVOVACÍHO ODDĚLENÍ, Kontakt: pí Jarošová Iveta, tel.: 353 334 236 (8:00 - 14:00), e-mail: iveta.jarosova@manes-spa.cz, , Praxe v oboru minimálně 5 let, profesionální přístup k plnění úkolů, schopnost vést tým lidí, loajalita k zaměstnavateli, komunikativnost a vstřícnost, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, znalost NJ/RJ výhodou. , , Místo výkonu práce: Křižíkova 13, Karlovy Vary, 360 01. Pracoviště: Nemocnice na bulovce - 001, Křižíkova, č.p. 1352, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Iveta Jarošová, +420 353 334 236. Výroba - Obsluha zařízení spaloven LOGISTIK/PALIČ. 20 000 Kč Obsluha zařízení spaloven LOGISTIK/PALIČ. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LOGISTIK/PALIČ, Kontakt: p. Hruš Jiří, tel.: 777002995, e-mail: thrus@volny.cz, , Pracovní náplň: , - doprava materiálu, polotovarů, zakládání pecí, Požadujeme: , - manuální zručnost, pracovitost, , Místo výkonu práce: Mostecká 133, 362 63 Dalovice. Pracoviště: Jiří hruš - porcelánová manufaktura - 002, Mostecká, č.p. 133, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Jiří Hruš, +420 777 002 995. Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 25 000 Kč Operátoři dopravy a přepravy, vozoví disponenti DISPONENT/KA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: e-mail: zamestnani@witte-automotive.cz, , osobně , Kariérní centrum Nejdek , Registrujte se osobně: pondělí (14:00-16:00), středa (8:00-10:00) , Rooseveltova 1299, Nejdek, tel. 359 016 222 , , Kariérní centrum Ostrov , Registrujte se osobně: pondělí (8:00-11:00), středa (13:00 - 16:00), Hlavní třída 1037, Ostrov, tel.: 737 220 888 , , Kariérní centrum Chodov , Registrujte se osobně: pondělí (8:00-12:00, 12:30 - 16:00), Staroměstská 31, Chodov, tel.: 737 214 400 , , Kariérní centrum Karlovy Vary , Registrujte se osobně: úterý (8:00-16:00), čtvrtek (8:00-16:00), Jugoslávská 12, Karlovy Vary, tel.: 737 214 400, , Co bude Vaší náplní práce:, oPříjem a zpracování odvolávek od zákazníků, oDle rozplánování dle IS SAP MRP zajištění dodávek od dodavatelů, , oŘešení operativních změn dodavatel/výroba/zákazník, oKrátkodobé, střednědobé a dlouhodobé plánování výroby dle potřeb zákazníka, oKaždodenní komunikace se zákazníky v AJ/NJ (telefon, e-mail), oPráce v systému IS SAP a dalších logisticko/výrobních nástrojích, oSpolupráce s ostatními členy týmu i dalšími odděleními, oNávrhy akčních plánů a v oblasti neustálého zlepšování procesů, oReporting, týdenní plánování výroby, , Co od Vás očekáváme:, oSŠ/VŠ nejlépe technického/ekonomického směru, opraxe v automobilovém průmyslu/logistice - výhodu, oznalost AJ/NJ na komunikativní úrovni, oznalost IS SAP - výhodou, osamostatnost, flexibilitu, organizační schopnosti. Pracoviště: Witte nejdek spol. s r.o. - oo1, Rooseveltova, č.p. 1299, 362 21 Nejdek 1. Informace: Jana Braná, +420 734 645 802,359 016 555. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb ZEDNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZEDNÍK, Kontakt: p. Hnátík Michal, tel.: 603842538, e-mail: bavinasstavet@seznam.cz, Místo výkonu práce: Karlovy Vary a okolí. Pracoviště: Michal hnátík - 001, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Michal Hnátík, +420 603 842 538.

Neporažené Karlovarsko vyzve v míčovce Fatru Zlín

Derby na severu Energii nevyšlo

Ostrov v krajském derby nepropadl, přesto prohrál

Ostrov – Zklamání pohltilo ostrovskou kabinu po prohraném krajském derby Fortuna Divize B, ve kterém fotbalisté ostrovského FK přivítali na svém stadionu březovskou Olympii.