„Utkání se lámalo ve druhé třetině. To se nám podařilo dát během šesti minut čtyři branky,“ vidí rozhodující okamžik duelu karlovarský trenér Zdeněk Venera a dodává: „Kladno není v dobré psychické pohodě. Jakmile začalo prohrávat, tak začalo kupit jednu chybu za druhou a nám se dařilo je trestat.“

Zato Energie má čtyři vyrovnané formace. Převzít režii zápasu a rozhodnout ho může jakákoliv z nich. „V tom je naše největší síla. V minulé sezoně stačilo soupeři uhlídat první lajnu a měl více či méně po starostech,“ říká trenér Venera a pokračuje: „Na Kladně se nejvíce prosazovala pětka Milana Krafta. Příště to může být někdo jiný. Díky tomu jsme v tabulce tak vysoko.“

V neděli se karlovarkým divákům představí Znojemští orli. Dravci přijedou do Karlových Varů i se svojí největší hvězdou, olympijským vítězem a mistrem světa Jiřím Dopitou.

Dá se předpokládat, že Jihomoravané přijedou s důrazem na defenzivní taktiku, podobnou té, s jakou se představil v Karlových Varech Třinec. „Musíme se připravit na to, že většina soupeřů bude jezdit do Varů bránit. Bude velice těžké se prosadit přes dobře bránící hráče Znojma a výborně chytajícího Trvaje,“ předpokládá kouč druhého mužstva extraligy.

Po zítřejším utkání čeká Energii třízápasová šňůra na ledě soupeřů. Během pěti dnů se Karlovarští postupně představí v Českých Budějovicích, Pardubicích a Třinci. Přitom nacestují hokejisté přes tisíc kilometrů. „Do Třince to máme ze všech nejdále. Nicméně nechceme z těchto utkání vyjít bodově naprázdno. Uvažovali jsme, že možná zkrátíme tréninky, aby si hráči trochu odpočinuli,“ informuje Venera.

Do Českých Budějovic a Pardubic bude vypraven autobus pro fanoušky. Zájemci se mohou hlásit během utkání se Znojmem „v kotli“ karlovarských příznivců.