Oba celky od úvodních minut hrály za zabezpečené obrany. Na obou stranách nad útočníky dominovali brankáři s obránci. Proto byl po prvním dějství výsledek 1:0 pro domácí. Jedinou branku zařídil po- Sapouškově přesném pasu Rudolf Mudra.

Ve druhé části už začala dominovat ostrovská HC Mattoni. Na začátku 25. minuty se poprvé v zápase trefil Vojtěch Kopfstein a hned další střídání, dvě minuty na to, přidal druhou branku.

Do poloviny zápasu přišly okamžikyb nkáře Knížka. Nejprve si poradil s nájezdem Aderleho, aby mu v následující přesilovce pomola tyč po ráně od modré, kterou vyslal Dušan Šafář. Ve 34. min utě zvýil po spolupráci celé druhé formace Jan Pazdera na 4:0 a rozhodl, kdo v tomto duelu získá body. Zdramatizovat vývoj zápasu se pokusil Koněvalík, když snížil na 4:1.

Ve třetí třetině pokračovala HC Mattoni ve střílení branek. Vřesovští s vývojem utkání ještě mohli něco udělat, ale ani ve dvou dlouhých přesilovkách pět na tři se nedokázali prosadit.

HC Mattoni : HC Vřesová 8:2

Branky: Kopfstein 3, Mudra, Pazdera, P. Král, Kolkus a Píša po 1 – Koněvalík, Szabó.
Třetiny: 1:0, 3:1, 4:1.
Vyloučení: 8:6. Bez využití.
Rozhodčí: P. Procházka – Volánek, Nídl.
HC Mattoni: Knížek(Bauer) – Mudra, Hromádka, Veselý, P. Král, J. Kloz – R. Černý, Sapoušek, Píša – Pazdera, Vrána, Kopfstein – Patera, Kolkus, Holub. Trenér: K. Procházka.
PK Vřesová: Csipka – Šafář, Bodák, Beran, Szabó – Novák, Pašek, Malý – Széda, Rozsypal, Anderle – Koněvalík. Trenér: Galeja.

Brankář HC Mattoni Knížek opět čaroval

Do branky HC Mattoni se postavil proti hokejistům Vřesové gólman Miroslav Knížek a podal výkon, který byl základem úspěchu. Trenér „Matonky“ Karel Procházka nešetřil slovy chvály. „Míra zachytal opravdu parádně. V první třetině jsme mohli dostat tři branky, ale Míra nás podržel. Ve druhé části zlikvidoval čtyři vyložené gólovky hostí a to o vývoji zápasu rozhodlo. Dá se říci, že dnešní zápas brankářů vyhrál právě on, protože gólman Vřesové Csipka je také výborný,“ pochválil brankáře ostrovský kouč Karel Procházka.

Do zápasu nastoupil ostrovský gólman s menším zraněním. „Mám natržený stehení sval, ale přesto jsem dostal důvěru trenéra,“ přiznal Knížek.

Ve druhé třetině předvedl ostrovský fakír několik vynikajících zákroků. „To ani né,“ velice skromně zhodnotil své vystoupení Knížek a pokračoval: „Velice dobře zahráli obránci. René Hromádka a Rudolf Mudra padali obětavě do střel a to mi práci hodně usnadnilo,“ dodal brankář.

Farmáři zdolali Cheb

Veliké překvapení se zrodilo ve druhém utkání krajského přebohu. Do Mariánských Lázní přijel Cheb 2001 a k údivu všech příznivců hokeje si odvezl porážku 7:6. Farmáři si tak připsali první dva body a zřejmě rozhodli i o zisku titulu přeborníka ve prospěch HC Mattoni.