HC Mattoni Ostrov 12
HC Farmáři Trstěnice 5

Ostrovští se sešli v té nejsilnější sestavě a mohli si dovolit ten luxus nechat sedět mezi náhradníky ty nejlepší hráče. Od prvních minut totiž vládli na ostrovském zimním stadionu právě borci HC Mattoni.

Už v páté minutě se poprvé střelecky prosadil Jan Pazdera, kterého vyzval ke skórování Vrána. Dvě a půl minuty na to se divácké ochozy rozburáceli po druhé. To se mezi střelce zapsal Jaromír Kverka.

Do desáté minuty se měnil stav ještě dvakrát. Podruhé se prosadil tandem Pazdera, Vrána a čtvrtý gól vsítíl Bronislav Píša, kterému asistoval Vrána.

„Mattonkáři“ za stavu 4:0 trochu ubrali. Toho využil soupeř a v polovině 18. minuty snížil zásluhou Bujtara. Ovšem rychlou odpověď měl Tašner, který za necelou minutu přidal pátou branku a uzavřel, tak střelecký účet první části.

V druhém dějství se hra moc nezměnila, až do té doby, než si domácí vzali oddechový čas. „Za stavu 5:1, jsme si řekli, že si zahrají hráči, kteří nejsou v základní sestavě, ale moc se nám tato změna nepovedla,“ hodnotil překvapivý tah trenér Procházka. Druhou třetinu tak domácí prohráli 3:1.

„O přestávce jsme si to v šatně vyřikali a třetí třetina byla již plně v naší režii,“ dodal kouč. Postupně se střelecky prosadili svým druhým střeleckým zásahem večera Bronislav Píša, Robert Černý, René Hromádka, již uzdravený Martin Černý a oba obránci první formace, Lukáš Veselý a Rudolf Mudra. „Výborný výkon“ předvedl brankář Knížek. Ve třetí třetině inkasoval pouze jedenkrát ze dvou střel.

Během celého zápasu si hráči HC Mattoni vypracovali ještě několik dalších šancí, ale žádnou už nedokázali proměnit.

Branky: Pazdera, Píša, Hromádka po 2, Kverka, Tašner, Martin Černý, Robert Černý, Mudra, Veselý po 1 – Bujtar 3, Piskač, Okrutský.
Třetiny: 5:1, 1:3, 6:1.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 3:2.
Oslabení: 1:1.
Rozhodčí: Liška – Volánek, Mikeš.
Diváci: 90.
Sestava HC Mattoni: Knížek – Mudra, Veselý, Sapoušek, Krysl, Petr Král, Němec, Tašner – Robert Černý, Martin Černý, Hromádka – Píša, Klco, Pazdera – Holub, Aleš Král, Vrána – Kopfstein, Kverka. Trenér: Procházka.