V prvním utkání s Horní Břízou tahal Ostrov vždy za kratší konec. Do poloviny utkání však vždy dokázal srovnat krok.

Utkání se tedy lámalo přesně v jeho polovině, kdy za stavu 3:2 pro domácí hráči přidali další branky, na které se už hokejbalistům Ostrova nepodařilo odpovědět. Ostrov tak prohrál s Břízou vysoko 6:2. O branky hostů se postarali Lemáka Farkaš.

Ve druhém utkání s Liticemi se ujali hráči z Ostrova vedení Rakušanem. Domácí však před koncem první třetiny srovnali krok a ve druhém dějství se dokonce ujali vedení po diskutabilní brance.

Poté už začal na hřišti „řádit“ nepřesný rozhodčí, a tak se hra často zbytečně kouskovala. Ostrovští mohli poté korigovat výsledek v podobě deseti přesilových her. Paradoxně jim to ale svázalo ruce. Při dvou z nich inkasovali dvě branky. Během utkání Litice přidaly další tři branky, a hosté stačili skóre už jen korigovat na konečných 2:7 Barthem.

„I přes nepřítomnost hlavních hráčů kádru jsme snili o tom, že přivezeme z Plzně nějaký ten bodový zisk. To se bohužel nezdařilo. Všichni jsme po zápase však věděli, že to byli soupeři k poražení,“ myslí si trenér Atlantisu Ondřej Vízdal a hned dodal: „Na tyto zápasy musíme co nejrychleji zapomenout a myslet na následující kolo, kdy nás čeká lídr tabulky karlovarští Démoni. Ti si vedli ve všech zápasech zcela suverénně a zatím je nikdo neporazil.Vtomto utkání bychom chtěli jako první získat skalp Démonů.“

Tým Ostrova se propadl v tabulce na průběžnou sedmou příčku.