První střetnutí začíná v 18 hodin, druhé pak v 17:30. „Důležitý bude zápas s Mladou Boleslaví. Pokud je porazíme, tak je máme na jedenáct bodů a to už by se hodně těžko stahovalo,“ poznamenal na úvod trenér Vladimír Kýhos.

Karlovarský tým se na zápasy ve skupině o udržení připravuje stále stejně. „Není důvod naši přípravu nějak měnit. Bohužel opět musím podotknout, že tento systém soutěže je hodně nešťastný. Hráči nejsou v tempu. I proto budeme hrát na tři formace,“ pokračuje trenér.

V sestavě dochází k několika malým změnám. Trikot Energie opět oblékne Václav Skuhravý. „Už mu skončil trest, takže jsme se rozhodli ho zařadit do první formace s Jindřichem Kotrlou a Michalem Mikeskou,“ popsal Kýhos úpravy v první pětce.
Mimo hru jsou stále Zucker a Košťál. „David Zucker už začal s tréninkem, ale rozhodně to není na to, aby šel hrát. Do konce soutěže nám už chybí pár zápasů a rozhodli jsme se ho nechat odpočívat. Raději na jeho místo povoláme mladíky,“ dodává.

HC Energie Karlovy Vary (11.) – BK Mladá Boleslav (14.), začátek: 18:00.
Výsledky vzájemných zápasů v sezoně: 1:4, 6:0, 2:4, 4:2, 5:4, 5:6 sn.
Nejproduktivnější hráči ve skupině o udržení: Lukáš Pech 6/11 (3+8) – David Vrbata 6/11 (3+8).
Zajímavosti: Poslední Mladá Boleslav ztrácí na třináctý Litvínov tři body, Karlovy Vary mají před Bruslařským klubem náskok osmi bodů a v případě úspěchu se mohou přiblížit jistotě neúčasti v baráži. Karlovy Vary doma vyhrály sedm z posledních osmi zápasů. Mladá Boleslav venku šestkrát za sebou nebodovala.