„Bohužel pro diváky hrajeme jen čtyřikrát doma, ale to je tím, že se účastníme dvou turnajů," říká trenér Vladimír Kýhos.

Hokejovou veřejnost momentálně nejvíce zajímají aktuální posily. „Momentálně se připravujeme s tím, co máme. Takže se zatím nikdo nový neukázal," přiznává kouč a pokračuje: „Na druhou stranu jednáme s mnoha hráči a kluby. Máme zájem o jednoho centra, dále pak pravé křídlo a obránce," vypočítává.

V domácích vodách se zatím nepodařilo vedení klubu někoho ulovit. „Když je někdo volný, tak to není to, co bychom potřebovali, a na oplátku ti hráči, které bychom brali, tak už jsou pod smlouvou," vysvětluje Kýhos.

Dva zahraniční turnaje. To je na českou extraligu neobvyklé. „Co se týče klání v Landshutu, tak bude výslovně přípravné. Budeme zkoušet herní varianty a také složení formací. Pokud bychom hráli zápasy s celky z extraligy nebo první ligy, tak je nám jasné, že by se hráči podvědomě šetřili. Takto máme jistotu, že s týmy ze západní Evropy budou hrát na maximum," přidává karlovarský kormidelník.

Vrcholem srpna bude mezinárodní turnaj v Ufě, kde se mimo jiné představí slovenská Skalica a ruští bohatýři z Nižněkamsku a pořadatelské Ufy. „Střetneme se se špičkovými celky. Nebojím se říci s elitou. Na tomto turnaji se jasně ukáží naše slabiny, ale i určitá pozitiva. Poznáme sílu našeho týmu a vykrystalizuje nám definitivní podoba sestavy," očekává Kýhos.

Tečkou za přípravnými zápasy bude domácí klání s týmem Kladna, jež je naplánované na 7. září.