Litvínov začal nejlépe jak mohl a do vedení se díky svému elitnímu střelci Hüblovi dostal už po 98 vteřinách. Domácí byli lepší a vedení navýšili po trefách Matouška a Jánského až na tři branky. „Před zápasem jsme v šatně trošku cítili nervozitu, ale samotný zápas jsme odmakali a myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Že jsem neudržel čisté konto mi nevadí. Kdyby se vyhrálo 10:9, tak jsou stejně hlavní tři body do tabulky,“ řekl litvínovský brankář Michael Petrásek, jenž inkasoval jedinkrát a to až jedenáct minut před koncem.

První kolo baráže Karlovy Vary - Litvínov.Zdroj: Deník/Edvard D. Beneš

Jihlava jasně přehrála 4:0 Kladno Jaromíra Jágra, který zápas sledoval jako konzultant na střídačce. Třemi góly rozhodl domácí útočník Petr Straka, čtvrtý předal v závěru Zeman. U posledních dvou branek nechtěně asistoval hostující gólman Cikánek. „Gólů jsem mohl dát i víc, na druhou stranu jsem při tom třetím měl štěstí. Není ale důležité, kdo branky dává, hlavní je výhra. Asi jsme byli důraznější a dokázali jsme je dostat pod tlak,“ řekl jihlavský hrdina a autor hattricku Petr Straka. „Jihlava dobře bránila, my nedali ani gól, a tak jsme nemohli vyhrát,“ uvedl zklamaný kladenský kapitán David Tůma.

Baráž o hokejovou extraligu, 1. kolo

Litvínov – K. Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. V. Hübl (J. Mikúš, F. Lukeš), 29. Matoušek, 42. Jánský (V. Hübl) – 49. Gríger (Skuhravý). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 5 342.

Litvínov: Petrásek – Šesták, Frolo, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, Baránek, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Jícha, Válek, Jurčík.

Karlovy Vary: F. Novotný – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý, Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Jihlava – Kladno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Straka (Diviš), 24. Straka (Diviš), 44. Straka, 56. Zeman (Čachotský, Bryhnisveen). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 4 847.

Vlastimil Novotný, Václav Veverka

Vítězství Karlovarska v poměru 3:0
PODÍVEJTE SE: Sportovní víkend objektivem Deníku