Jelikož ale pětašedesát minut hry vítěze neurčilo, tak přišla na řadu dovednostní soutěž v podobě penalt a v těch už Hemský kraloval.

Utkání Energie a Pardubic bylo velmi vyrovnané. Oba celky se přetahovali do poslední minuty, do poslední chvilky. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. „Úspěch, neúspěch? Těžko říci. Ty misky vah se strašně rychle přelívaly. Jednu chvilku to vypadalo, že máme tři body a najednou minutu před koncem jsme rádi, že z akce dva na jednoho napadl gól. Bod nemusel být žádný," přiznal po utkání gólman Lukáš Mensator.

Tato skutečnost v podobě přelévání hry platila i v prodloužení. „Už to vypadalo, že uhrajeme dva body v přesilovce a najednou trestné střílení proti nám. Bylo to nahoru dolu. Nakonec máme jenom bod. Bohužel," povzdech si.

Zápas byl vyrovnaný a ne jednou se bojovalo o každý milimetr ledu. Hráči padali do střel a ne jednou se na ledě objevila krev, jak někdo dostal ránu obličeje. „Je začátek sezony a všichni máme hodně síly. Prostě to k hokeji patří. Bylo by smutné, kdybychom takto nehráli. Pravda, bolí to. Já jsem ještě trochu chráněný, ale kluci to musí vylehat bez chráničů," na dálku chválí a obdivuje Lukáš Mensator své spolubojovníky v zeleném trikotu.

Rozhodující moment přišel ve třetí třetině, kdy dokázaly Pardubice vyrovnat a tím se posadit na koně. „Nechci říci, že to byla otázka času, kdy nám to tam spadne. Drželi jsme se téměř celé utkání, ale oni jsou v přesilovkách hodně silní. Prostě nám to tam spadlo. Je to škoda, ale nic se s tím nedá dělat. Na druhou stranu každý bod je dobrý," říká jednička mezi tyčemi.

V prodloužení se na Mensatora řítil Hemský v trestném střílení. „Aleš má mraky zakončení. Několik jsem jich viděl a trošku jsem něco očekával. Nejsme zase tak věkově od sebe daleko a trochu se známe. První pokus my vyšel. Vystihl jsem to, ale ve druhém už zase dostal on mne," dodal Mensator.