Útočníkovi Lukáši Pechovi se dostalo veliké pocty. Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik povolal centra druhé formace karlovarské Energie na sraz s tím, že se bude ucházet o místo v sestavě. Pech patří do skupinky tří nováčků, kteří se v nominaci objevili.

O „povolávacím rozkazu“ se dozvěděl Lukáš Pech od svého agenta Josefa Řezníčka. „Zavolal mi to Pepa. Říkal mi, že je o mě zájem, a také to, abych se dostavil na první sraz národního mužstva. Nebylo to ale nic jistého. Po týdnu mi telefonoval znovu a klaplo to. Ozvali se mi i ze svazu. Jsem moc rád, že se tam podívám,“ říká natěšený Pech.

Sraz mužstva je už dnes, a to v Kravařích. Tým čeká menší soustředění a pak odcestuje na přátelské utkání do Norska. „První týden se jenom trénuje. Na programu je asi šest tréninků. Druhý týden se pak odcestuje do Norska a Běloruska, kde nás čekají dva zápasy. Já jenom doufám, že se v týmu dokážu udržet i ten druhý týden a nějaký ten zápas si zahraji,“ přeje si.

Následně reprezentaci čeká klání se Švýcarskem v Litvínově a Švédské hokejové hry.

Co se Lukáši Pechovi honí hlavou, nedokáže ani popsat. „Žádné extra myšlenky nemám. Prostě jsem jenom v očekávání, co bude. Nevím, jak jinak bych to vyjádřil. Je to pro mě novinka a pocta. Uvidíme, co se bude dít,“ popisuje.

Po roce se možná Lukáš Pech potká s Ondrou Němcem, se kterým před pár lety vybojoval pro Karlovy Vary mistrovský titul. „Tak neznám se jenom s Ondrou Němcem. Znám se i s Frantou Ptáčkem, se kterým jsem také hrával. Ale to je asi tak všechno,“ přidal.

Lukáš Pech je původem z Jihlavy. Ondřej Němec z další horácké bašty, a to z Třebíče. „Známe se odmala. Proti sobě jsme toho hodně odehráli už v žákovských soutěžích,“ zavzpomínal.

Karlovarský štírek mezi útočníky dostal i otázku na tělo. Proč kouč Hadamczik vsadil právě na něho? Chvilku s odpovědí váhal. „To se musíte zeptat jeho, ale já doufám, že jsem letos ukázal, že hokej hrát umím. Myslím si, že jsem podával stabilní výkony a neměl jsem nějaké výkyvy. Doufám, že jsem si to zasloužil. Je to další krok k tomu mému snu,“ pokračoval.

A jaké má Lukáš Pech hokejové sny? I s těmi se pochlubil. „Tak já jsem měl čtyři vytyčené body. Za prvé jsem chtěl hrát stabilně extraligu. To se mi povedlo. Pak jsem chtěl vyhrát mistrovský titul. To se nám také podařilo. Třetí pak je proniknout do reprezentace a čtvrtý zkusit uspět v zahraničí,“ dodal na závěr