Ten věří, že jeho celek dokáže navázat na předchozí povedená utkání. „Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát a bodovat s každým, doma i venku,“ připomíná.

Nutnost pro páteční derby? „Pokud budeme osobně disciplinovaní, co se týče zbytečných faulů a dodržování našeho herního systému, tak i proti tak silnému mužstvu, jako je Plzeň, můžeme být úspěšní,“ je přesvědčen Tomáš Mariška.

Karlovarský asistent považuje za favorita utkání plzeňskou škodovku. „Rozhodně. Plzeň má neskutečnou formu, neskutečnou kvalitu, obrovskou ofenzivní sílu. Disponují několika vynikajícími a velmi zkušenými útočníky, mají neskutečný tlak do brány, dávají hodně gólů z předbrankového prostoru,“ poukazuje.

Vyklízet „pole“ ale domácí rozhodně nehodlají. „Po třech výhrách nemůžeme myslet na nic jiného než na body. Uděláme pro ně všechno,“ burcuje Tomáš Mariška.

Klíčové budou přesilové hry, ve kterých se Plzni i Karlovým Varům daří. „Jejich využití může hodně napovědět,“ míní asistent Martina Pešouta, který očekává oboustranně útočný hokej nahoru dolů. „Diváci se budou mít na co dívat,“ věří.