Energie se na Spartě pomalu chystala k závěrečné power-play, když Petr Šenkeřík nešťastně vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a minutu a 48 vteřin před koncem usedl na trestnou lavici. Protesty kouče Martina Pešouta jen dokreslily zoufalost situace. „Tak tady je asi hotovo,“ povzdechl si nejeden fanoušek Karlových Varů u on-line přenosu.

Nebylo.

Kapitán Václav Skuhravý „vyšťoural“ ve svém obranném pásmu u mantinelu kotouč a poslal ho na červenou čáru najíždějícímu Tomáši Vondráčkovi, který si puk přikryl před dotírajícím obráncem a srovnal stav na 3:3. Pěkný hokejový „kousek“.

A aby toho nebylo málo, v nájezdech „sparťan“ v dresu energetiků Jiří Černoch zajistil hostům druhý bonusový bod. Samozřejmě po bezchybné práci gólmana Habala, který se od pražských „sniperů“ nenechal překonat.

„Na Spartě jsme odehráli velice kvalitní utkání. Nebýt krátkého výpadku ve druhé třetině, kde jsme inkasovali dvě branky, mohli jsme pomýšlet na výhru v základní hrací době. Myslím si, že jsme Spartě byli vyrovnaným soupeřem. Předvedli jsme velmi obětavý výkon, minimálně jeden bod jsme si zasloužili,“ pochvaloval si karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Nakonec z toho byly body dva. „V nájezdech se štěstí přiklonilo k nám, druhý bod je zejména zásluha brankáře Habala, který nás v utkání hodně podržel. Věřím, že se tímto zápasem odrazíme k lepším výkonům,“ přeje si asistent Energie.

Dnes od 17.30 hodin budou mít Varáci výhodu domácího prostředí proti Kometě Brno. „Mají velkou ofenzivní sílu zejména v přesilových hrách. To bude základní stavební kámen naší strategie,“ prozrazuje před utkáním Tomáš Mariška.

V praxi to bude znamenat hrát maximálně disciplinovaně. „Tak abychom nedávali soupeři tyhle příležitosti, ve kterých je nejsilnější. Přesilová hra Komety patří k nejlepším v extralize,“ upozorňuje karlovarský asistent.

V KV Aréně půjde o souboj sousedů v tabulce, Energie je osmá, Kometa se ztrátou pěti bodů devátá. „Je to přímý konkurent, v podstatě se bude hrát o šest bodů. Tak k tomu budeme přistupovat,“ odkrývá Tomáš Mariška.

Ten věří, že tým zápas zvládne. „Musíme ale navázat na náš obětavý defenzivní a týmový výkon, který jsme podali na Spartě, a pomoct našemu gólmanovi, který nám to potom vrátí,“ říká na závěr.