Pěkné sólo nejprve předvedl domácí Marosz, ale bez gólového zakončení, pak začali úřadovat hosté. V 11. minutě vstřelil první gól Roman Vlach, ještě v první třetině pak stejný hráč přesnou střelou z kruhu zvýšil na 2:0.

Další komplikace pro Dynamo? Vyloučení Skokana na čtyři minuty. Když si k němu na trestnou lavici přisedl i Wishart, hráli Pardubičtí dlouhé oslabení ve třech. Přesilovku Energie využil Petr Šenkeřík, když puk obloučkem přepadl do sítě.

To horší pro domácí ještě následovalo. Když ve 33. minutě skóroval Václav Skuhravý, došlo na střídání pardubických brankářů. Jenže Klouček hned po rychlém brejku inkasoval a domácí kouč Miloš Holaň reagoval oddechovým časem.

Pardubičtí se dokázali prosadit až ve 40. minutě, kdy Antonín Dušek zblízka v přesilovce překonal Novotného. Dynamo pak srazilo další vyloučení. Hráči Energie početní výhodu využili, na 7:1 pak zvyšoval přesnou trefou k tyči David Gríger.

„Vstup do zápasu jsme neměli špatný, vytvořili jsme si šance, ale potom jsme začali dělat nepochopitelné chyby. Byli jsme nedisciplinovaní, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Za to jsme tvrdě pykali, každá chyba byla potrestaná. To se v tak důležitém utkání nesmí stávat, za to budeme hráče trestat. Musíme na to reagovat a do příštích zápasů nastoupit úplně jiným způsobem,“ řekl po utkání Pavel Marek, sportovní manažer a asistent trenéra Pardubic.

„Byli jsme povzbuzeni výhrami z předchozích utkání. Jsem rád, že hráči maximálně dodržovali herní strategii pro tento zápas. Myslím, že jsme byli disciplinovanějším týmem a dokázali ustát agresivní hru Pardubic. Výborným výkonem nás podržel i brankář Novotný. To, že jsme za víkend dokázali ve velmi důležitých utkáních získat šest bodů, je pro nás velké plus a povzbuzení do další práce,“ uvedl Tomáš Mariška, asistent trenéra Karlových Varů.