Po osmi porážkách v řadě energetici v posledních třech kolech konečně zabrali. Doma na Plzeň to sice nestačilo, ale dva body z Pardubic a tři proti Olomouci jsou velmi důležitým počinem. „Dvě výhry z posledních tří zápasů nám pomohly se trošičku vrátit do psychické pohody. Věřím, že se hráči zklidní a vrátí se k výkonům, které jsme podávali ke konci loňského roku,“ přeje si karlovarský asistent Tomáš Mariška.

A zřejmě není zdaleka sám.

Rozehrána byla poslední čtvrtina základní části Tipsport extraligy, rozřazení týmů před blížícím se play-off získává stále jasnější kontury. Karlovarské družině schází na předkolo vyřazovacích bojů jedenáct bodů, energetici však mají pořád oproti soupeřům zápas k dobru.

V pátek Západočeši zamíří do Mladé Boleslavi, v neděli potom doma od 15.30 hodin přivítají Třinec. „Jsou to poslední dva zápasy před reprezentační pauzou. Chceme se samozřejmě porvat o co největší počet bodů, čekají nás ale dva nesmírně těžcí soupeři. Boleslav vyhrála třikrát v řadě, nastříleli hodně branek, hrají ve velké pohodě, navíc mají výhodu domácího prostředí. Třinec patří k lídrům, jeho kvalita je na nejvyšší úrovni,“ upozorňuje Tomáš Mariška.

Klíčové ale znovu bude, jak se hráči Energie dokáží srovnat ve svých hlavách. „Pokud se budeme schopni uklidnit a podáme týmový a obětavý výkon jako proti Olomouci, tak můžeme myslet na dobrý výsledek a bodový zisk,“ je přesvědčen asistent hlavního kouče Martina Pešouta.

Karlovy Vary se ale budou muset vyrovnat se ztrátou Ondřeje Beránka. „Bude nám samozřejmě chybět, patří k našim nejlepším útočníkům. Musíme se sestavou trochu hnout, ale já věřím, že hráči, kteří dostanou příležitost, situaci zvládnou,“ říká na závěr odhodlaně Tomáš Mariška.

Utkání hokejové Tipsport extraligy HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc
FOTO: Černá série konečně přerušena. Energie porazila Olomouc